Novinky

iPad Pro 10,5″ v benchmarku porazil letošní MacBook Pro

Upadající prodeje modelové řady iPad se Apple snaží zachránit představováním stále výkonnějších tabletů, které podle jeho slov dokáží v určitých aspektech nahradit i počítač. To ostatně dokázaly první benchmarky nedávno představeného iPadu Pro, jenž ukázaly, že v určitých ohledech jsou vylepšené jablečné tablety opravdu schopnější, než mnohem dražší MacBook Pro.

Blog BareFeats srovnal výkony dvou verzí MacBooku Pro z loňského a letošního roku s vrcholnou výbavou a proti nim postavil čtyři modely iPadu Pro. Mezi kterými nechyběl loňský 12,9 palcový iPad Pro, jeho menší loni představený sourozenec a oba aktuální upgrady. V single-core testu jasně řadu tabletů porazily oba přenosné počítače. Překvapením ovšem může být, že na třetím místě se umístil iPad Pro s 10,5 palcovým displejem z roku 2017 až poté následovaným 12,9 palcovou verzí. Zajímavější už je ovšem výsledek multi-core benchmarku. Ten s 10 261 body vyhrál MacBook Pro 2017. Na druhém místě se ale umístil 10,5″ iPad Pro, těsně za ním jeho větší provedení. Loňský MacBook Pro tím pádem skončil až na čtvrtém místě.

V testu grafického výkonu pak už iPad Pro s novou úhlopříčkou nad všemi ostatními soupeři jasně kraloval. Na druhém místě se umístil letošní 12,9″ iPad Pro a třetí místo patří MacBooku Pro 2016. To znamená, že co se týče grafických schopností, skončil aktuální MacBook Pro až na čtvrtém místě.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button