Novinky

Uživatelé iOS zaplatí za aplikace devětkrát více než majitelé smartphonů s Androidem

S globálním úspěchem chytrých telefonů a tabletů se vývojářům otevřely nové možnosti, jak zúročit svoje schopnosti. Obchody s aplikacemi jako je Google Play či App Store se staly virtuálními tržišti, kudy denně proteče obrovské množství peněz. Mezi nejpopulárnější platformy dnešní doby patří pochopitelně Android a iOS, která dohromady tvoří většinu trhu. Přestože smartphony s operačním systémem Android nad iOS co do počtu aktivovaných zařízení vyhrávají, z pohledu vývojáře se více vyplatí vyvíjet software pro jablečný ekosystém.

d15_01asdf

O této skutečnosti se hovoří již delší dobu, nicméně čerstvá analýza od CGM (Citygroup Global Markets) vzala v potaz konkrétní data a naservírovala je formou lehce stravitelných grafů. Průzkum se vztahuje na celý rok 2015, díky čemuž bylo možné sestavit komplexní pohled odhalující několik zajímavých informací.

Snímek obrazovky 2016-07-07 v 20.39.40

Zatímco průměrný majitel zařízení s iOS utratil v průběhu loňského roku 52 dolarů (přibližně 1 268 kč), uživatel Androidu byl ochoten za mobilní software zaplatit pouze 5,7 dolarů (zhruba 139 Kč). Z toho plyne, že pokud vlastníte iPhone či iPad, za aplikace utratíte v průměru devětkrát více, než uživatelé chytrých zařízení s operačním systém od Googlu. Další zajímavostí je fakt, že trend narůstajících útrat v App Store dále stoupá, což je pro vývojáře jistě pozitivní zpráva.

Není tedy divu, že v praxi se tvůrci mobilního softwaru primárně soustředí na iOS a až následně na Android. Do diskuze nám můžete napsat, kolik právě vy utratíte za aplikace a hry, případně jaká byla největší částka, kterou jste za software v App Store zaplatili.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Close