Novinky

O tomhle si mohou uživatelé Androidu nechat zdát: iOS 10 běží na 54 % zařízeních

iphone7-plus-jetblack_varianta

Papírově zastaralý hardware, tři roky starý design a minimum inovací. To jsou nejčastější výtky kritiků na nový iPhone 7 a iPhone 7 Plus. Ve své podstatě mají pravdu, nicméně u Apple produktů se dávno nehraje na tabulkové parametry. Meritum věci tkví v softwaru, který je alfou a omegou mobilní a výpočetní elektroniky. Je jedno, zda má váš smartphone procesor s deseti nebo dvaceti výpočetními jádry, pokud na něm poběží špatně optimalizovaný operační systém s odfláknutými aplikacemi, nebude celkový zážitek stát za nic.

ios_10

Uživatelé iOS moc dobře ví, že minimálně čtyři roky můžou počítat s pravidelnou aktualizací systému, který bude skvěle optimalizovaný. Díky skutečnosti, že si Apple vyvíjí vlastní hardware i software, aktualizace přicházejí prakticky okamžitě a to bez ohledu, zda jste v Ugandě či České republice. Pro majitele smartphonů s Androidem to je vlhký sen, jehož zhmotnění se nejspíš nikdy nedočkají.

18594-17774-161010-ios_10-l

Nejnovější verze iOS 10 běží za měsíc od svého uvedení na 54 % zařízeních, což jasně dokazuje, kde tkví skutečná síla jablečné platformy. Předchozí iOS 9 má stále nainstalovanou 38 % uživatelů, zbylých 8 procent připadá na starší verze iOS. Pro ještě lepší ilustraci je vhodné uvést, že před rokem představený Android 6.0 Marsmallow drží podíl ve výši 18,7 procent. K tomu už není třeba další komentář, co myslíte?

Zdroj

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close