Novinky

Inženýři vyvinuli aplikaci pro Apple Watch, díky níž lze ovládat drony a domácí spotřebiče

Když se zeptáte majitelů Apple Watch, jaké funkce využívají nejčastěji, ve většině případů uvedou kontrolu času, notifikací a sportovní aktivity. S ohledem na původní záměr a možnosti jde o poměrně smutnou realitu, s níž Apple jistě nepočítal. Naštěstí po celém světě existuje řada jedinců, kteří s nadšením hledají způsoby, jak z integrovaného hardwaru vyždímat naprosté maximum. Výjimku netvoří skupina studentů z Taiwanské univerzity pod vedením profesora Yang Ming-Der. V průběhu dvouletého výzkumu se podařilo vyvinout speciální software pro Apple Watch, díky nemuž lze dálkově ovládat létajícího drona.

519379106_c_570_411

Aplikace využívá gyroskop a akcelerometr, což v praxi umožňuje manévrování v reálním čase. Drone reaguje na pohybová gesta operátora, který mohou za určitých okolností připomínat rytíře Jedi obdařeného telekinetickými schopnostmi. Zda se studenti skutečně inspirovali kultovní sérií Star Wars pochopitelně nevíme, ovšem jistá podobnost zde existuje.

https://www.youtube.com/watch?v=r70NODnv9kk

Software lze snadno upravit na ovládání jiných zařízení a to včetně domácích spotřebičů. Praxe by mohla vypadat tak, že po příchodů domů by stačilo zatleskat a aktivovala by se interiérová světla. Dalších možností využití se nabízí celá řada a jako vždy bude záležet na nápaditosti vývojářů a domluvě s výrobci hardwaru. Díky podobným projektům získává segment nositelné elektroniky na praktické využitelnosti, která v současné době značně pokulhává.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button