AktualityNovinky

Intel představil dva nabušené procesory z rodiny Skylake s 14nm technologií

Intel oficiálně představil nové procesory Intel Core i5 a i7 založené na nové architektuře Skylake. Konkrétně se jedná o modely i5-6600K a i7-6700K, které jsou určené především do desktopových sestav. Obě novinky vychází z 14nm výrobního procesu a proto je lze považovat za evoluci nahrazující procesory z rodiny Broadwell. V případě varianty Core i5 je kvarteto jader taktováno na frekvenci 3,5 GHz (Turbo 3,9 GHz), které doprovází integrovaná grafika Intel HD 530 bez podpory HyperThreading.

Snímek obrazovky 2015-08-07 v 20.40.53

Výkonnější sourozenec se chlubí taktovací frekvencí 4 Ghz (Turbo 4,2 Ghz) a podporou HyperThreading s možností zpracovávat až osm vláken. Grafická část procesoru zvládá dekódování videa HEVC a VP9. Za samozřejmost můžeme považovat možnost připojení až tří monitorů s rozlišením 4096 x 2160 pixelů. Co ovšem zamrzí, je absence nativního výstupu pro HDMI 2.0. Intel zřejmě počítá s tím, že drtivá většina uživatelů se raději spolehne na dedikovanou grafickou kartu s nesrovnatelně vyšším výkonem.

intel-skylake-gamescon

Řadu z vás bude jistě zajímat, jak si oba kousky povedou v porovnání s předchozí generací. První testy zahraničních redakcí ukázaly, že z hlediska procesorového výkonu došlo k nárůstu pouze v řádu několika málo procent. Viditelnější změny se lze pozorovat pouze u spotřeby, která je podle očekávání nižší. Pokud tedy vlastníte počítač s poslední či předposlední generací procesoru Intel Core i5 či i7, upgrade se příliš nevyplatí.

Naopak velkou pochvalu si Intel vysloužil za ceny, které si za oba procesory účtuje. Intel Core i5-6600K přijde na 7 200 Kč s DPH, za silnější verzi Core i7-6700K si pak naúčtuje stále přijatelných 10 800 Kč s DPH.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button