Novinky

Macbooky se v budoucnu dočkají až 1000 krát rychlejších disků od Intelu

Minulé léto představil Intel nový typ paměti, kterou pojmenoval 3DXpoint. Ta slibovala 1 000 krát rychlejší zapisování dat oproti klasickým Flash pamětem. K rozšíření právě v jablečných počítačích by ale mělo prospět zejména to, že Apple pro své počítače používá protokol, který se bude shodovat také s novým typem hard disků. Úplně první zařízení s tímto extrémně rychlým diskem bychom se navíc měli dočkat již brzo. Intel má totiž v plánu první disk nového typu představit už během začátku roku 2016.

intel ssd

Výhoda technologie 3DXpoint spočítá v tom, že dokáže data uchovat i bez napájení, a přesto je až 10 rychlejší než operační paměti. Na rozdíl od běžných pamětí má však nová technologie nesrovnatelně rychlejší odezvu. Až tisíc krát by měla být větší také výdrž. Úložiště také dokáže data selektovat  přesností až na určitou jedničku nebo nulu. A protože 3DXpoint nepoužívá žádné tranzistory, cena by ani z počátku nemusela dosahovat astronomických výšin, jak tomu bylo například při rozmachu SSD pamětí.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button