Novinky

Instagram testuje novou funkci, ve které příspěvky nebudete procházet vertikálně, ale horizontálně

Populární sociální síť Instagram se ve velice blízké budoucnosti zřejmě dočká „vylepšení“. Společnost totiž testuje zcela odlišné scrollování mezi jednotlivými příspěvky. Vypadá to, že příspěvky již nebudete procházet ze shora dolů (vertikálně), ale ze strany na stranu (horizontálně). 

Osobně si myslím, že tato funkce mnoho uživatelů nepotěší a novinka tak bude terčem ostré kritiky. Tuto funkci začal Instagram testovat na určité skupině uživatelů, do které jsem i já asi 10 minut patřil. Po několika minutách se mi totiž funkce sama vypnula a scrollování se mi nastavilo na klasické, tj. vertikální. 

Zase změna

Zkušenosti z těchto pár minut ale nejsou nijak skvělé a funkce byla spíše na obtíž. Uživatelé jsou zkrátka zvyklí na vertikální posun v příspěvcích a horizontální mi zkrátka nedává smysl. Uvidíme tedy, kdy Instagram tuto novinku vypustí mezi všechny uživatele. 

Dle mého názoru se Instagram dříve či později vrátí k vertikálnímu ovládání. Spíše, než tyto změny bych ale ocenil například vývoj aplikace pro iPad.

Marek Smékal

Jsem dlouholetý jablíčkář, trochu geek a mám rád jablečný džus. Začínal jsem na původním iPadu a můj první iPhone byl 4S. Mám rád focení a zkouším různé fotografické aplikace, ve volném čase píšu články a bleskovky, nebo hraji videohry na Xboxu. Baví mě také sebevzdělávání a timemanagement. Apple produkty používám asi od roku 2009 a stále baví :) #ApplePower

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button