Novinky

Instagram pokračuje ve skrývání srdíček pod fotografiemi. Influenceři z toho začínají mít noční můry

Sociální sítě by měly lidi sbližovat, inspirovat a pomáhat v komunikaci. Když se ale podíváme na současný stav, nezřídka lze pozorovat pravý opak. Tvůrci Instagramu si tento fakt velmi dobře uvědomují a proto se rozhodli k poměrně radikálnímu kroku. Pod fotografiemi se totiž přestanou zobrazovat počty srdíček, ty uvidí pouze autor příspěvků.

V podstatě nejde o žádnou novinku. Instagram totiž naváže na již probíhající test, který spustil letos v několika zemích. Zakladatel Instagramu, Adam Mosseri, na konferenci Wired25 oznámil, že smyslem této změny je dát uživatelům více prostoru, aby se mohli více soustředit na komunikaci s ostatními a obsah jako takový. Tento krok je zároveň součástí pokusu, který má zabránit tomu, aby se Instagram nedostal do situace jako Twitter, kde jsou uživatelé běžně napadáni kvůli své politické a náboženské víře.

Skrytí počtu srdíček začalo již v dubnu a jako první se s novinkou setkali v Kanadě. O dva měsíce později následovalo Irsko, Itálie, Japonsko, Brazílie, Austrálie a Nový Zéland. V horizontu nejbližších dnů se testovací provoz rozšíří do Spojených států, které jsou pro Instagram klíčovým trhem.

Influenceři příliš nadšení nejsou

Co se týče reakcí uživatelů, ti podle agentury HypeAuditor „srdíčkovali“ fotografie o 3 až 15 % méně v závislosti na regionu, v němž test probíhal. Kupodivu v Japonsku počet srdíček vzrostl o přibližně 6 procent. Největší pokles postihl Brazílii, kde influenceři přišly o 28 % reakcí. Je tedy evidentní, že změna bude mít v globálním měřítku odlišnou zpětnou vazbu.

Nejhůře to nesou vlivní influenceři, kteří jsou na počtu srdíček pod svými fotografiemi finančně a nezřídka i emočně závislí. V dohledné době tedy bude zajímavé sledovat, jak pokračující test ovlivní americkou část publika. Pokud by například došlo k masivnímu odlivu influencerů na jinou platformu, pro Instagram to nebude jistě pozitivní zpráva.

A jaký je váš názor na novinku, kterou začal Instagram zavádět. Dává vám smysl skrývat počty srdíček, nebo naopak máte rádi, když vidíte, jak je fotografie oblíbená u ostatních uživatelů? Dejte nám vědět svůj názor v komentářích.

Zdroj
Techcrunch

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button