Novinky

IKEA se pochlubila novým centrem pro chytrou domácnost. Podporuje technologii, kterou pomáhá vyvíjet Apple

Švédská společnost IKEA je veřejností vnímána jako výrobce dostupného nábytku a domácích potřeb. V posledních letech se ovšem čím dál více soustředí na segment chytré domácnosti. V jejím portfoliu najdete například chytré rolety, žárovky či bezdrátové reproduktory, s jejichž vývojem pomáhal Sonos. 

V nedávno vydané tiskové zprávě se IKEA pochlubila, že v říjnu letošního roku uvede zbrusu nové domácí centrum DIRIGERA, kterým nahradí starší model TRÅDFRI. DIRIGERA nabídne kromě připojení více typů různých produktů také podporu nového protokolu Matter. 

Matter je založen na IP protokolu a vytváří spolehlivé a bezpečné ekosystémy internetu věcí (IoT). Technologie Matter je vyvinutá tak, aby podporovala mnoho různých typů výrobků a způsobů jejich využití. Pro úplnost je vhodné dodat, že na protokolu spolupracuje řada výrobců včetně společností, jako je například Apple, Amazon, Google, Samsung a další. 

„V posledních letech zaznamenáváme rostoucí zájem o domácnost, zejména o chytrou domácnost. Digitální řešení a technologie se staly přirozenou součástí našeho každodenního života a nyní i našich domovů.  Chytrá domácnost je vyšším evolučním stupněm domácnosti, ve které už nyní žijeme a máme ji rádi.  Široká nabídka chytrých výrobků IKEA pokrývá oblast zvuku, světla, čištění vzduchu, rolety a v budoucnu k nim přibude ještě mnoho dalších,” říká Björn Block, Business Area Manager v IKEA of Sweden.

Foto: IKEA

IKEA dále slibuje, že v kombinaci s novou mobilní aplikací IKEA Home Smart má být být proces přidávání nových produktů a jejich následné ovládání mnohem intuitivnější, k čemuž má dopomoci mimo jiné i nové uživatelské rozhraní. Přes domácí centrum DIRIGERA by měly jít ovládat také produkty od jiných výrobců, které budou podporovat protokol Matter. To je poměrně dobrá zpráva také pro všechny uživatele platformy Apple HomeKit, jelikož se tím opět rozšíří počet podporovaných produktů, které lze spravovat prostřednictvím nativní iOS aplikace Domácnost. Se zahájením prodeje domácího centra DIRIGERA se počítá v průběhu října. Českou cenu IKEA zatím neprozradila. 

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button