Recenze

Recenze chytré váhy iHealth FIT HS2S: skvělý pomocník v boji s přebytečnými kily

Díky nástupu chytrých telefonů, které naprosto změnily způsob uvažování, jakým dnes telefon používáme, vznikla celá řada chytrého příslušenství. My se dnes podíváme na jeden z těch užitečnějších smart doplňků, a tou je chytrá váha iHealth FIT HS2S.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: David Pravda)

Konstrukce: čistě a minimalisticky

Jako u každého zařízení, které využíváme často, je zapotřebí určitá míra kvalitního dílenského zpracování a použitého materiálu. Chytrá váha iHealth FIT HS2S se na první pohled nikterak neliší od běžných vah, kterých jste za svůj život jistě viděli přehršel. Celkové rozměry činí 306 x 306 x 26,6 mm, hmotnost se pak zastavila na hodnotě 1,85 kilogramu. Kombinace 7mm hrubého tvrzeného skla, které pokrývá celou vrchní část, plastové základny, na níž jsou umístěny gumové nožičky a vstup pro čtveřici 1,5V AAA baterií (jsou součásti balení) dává váze elegantní vzhled. Jediným „narušitelem“ jinak čistého a minimalistického designu je logo výrobce. To se nachází na kovovém výstupku uprostřed vrchní části váhy.

Chytrá váha iHealth FIT HS2S se svým minimalistickým pojetím zapadne do každé domácnosti

Stejně elegantně a moderně jako celá váha působí i zobrazení hmotnosti. Hmotnost je vyobrazena velkými bílými číslicemi a pokud už jste přihlášení do aplikace iHealth, na displeji se zobrazí i procento tělesného tuku. Ostatní informace jsou k dispozici přímo v aplikaci iHealth. iHealth FIT HS2S nemá viditelně ohraničený displej, což znamená, že při vypnutém stavu je těžší najít správnou stranu, na které se zobrazí indikátor hmotnosti.

Za dobrého světla je sice mírně patrný výřez pro displej, ale zvlášť ve večerních hodinách jej prostě neuvidíte. Tohle je zkrátka daň za designovou „čistotu“ celého zařízení. Na druhou stranu, pokud máte váhu umístěnou pořád na stejném místě, tento neduh vás trápit nebude.

Hubení nebo tlustí? Pojďme se zvážit, i s aplikací iHealth

Po vybalení váhy z krabice stačí jen vložit baterie, které jsou součásti balení a stoupnout si na váhu. V tuto chvíli zařízení funguje jako klasická „hloupá“ váha zobrazující hmotnost a nic víc. To pravé, kvůli čemu si chytrou váhu iHealth FIT HS2S kupujete, nastává až po spárování s telefonem pomocí Bluetooth 4.0 a otevření aplikace iHealth.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: David Pravda)

Číslice zobrazení hmotnosti jsou velké a jasně čitelné

Po registraci a vyplnění nezbytných přihlašovacích údajů je k dispozici komplexní aplikace, která zaštiťuje všechna chytrá příslušenství od společnosti iHealth. Dnes se ale bavíme o iHealth FIT HS2S, takže nás zajímá především záložka „Hmotnost.“

Po otevření máme na výběr ze tří dalších podskupin – Měřit, Přehled a Trendy. Jak už názvy dávají tušit, v záložce Měřit probíhá aktuální měření, což neznamená nic jiného, než to, že se vám při stoupnutí na váhu přenesou aktuální informace přímo na displej telefonu. Záložka Přehled pak ukazuje veškerá vaše vážení, která jste kdy na váze provedli. A konečně poslední záložka – Trendy.

Pozná, kdo na ní právě stojí

Zde jsou přehledně vyobrazeny grafy, které umožňují sledovat klesající nebo stoupající tendence vaší hmotnosti, BMI, tělesného tuku, tělesné vody, svalové hmoty nebo kostní hmoty. Okamžitě tak získáte přehled, jak si na tom v porovnání týdne, měsíce nebo roku stojíte. Za zmínku rovněž stojí automatická identifikace až 8 uživatelů. Pokud se tak k váze jednou připojíte a zvážíte, zařízení vás při příštím vážení automaticky rozpozná a údaje zapíše k vašemu účtu do telefonu. V praxi to funguje dobře a za celou dobu testování se nám nestalo, že by se váha spletla a poslala naměřené hodnoty jinému uživateli, než měla.

Aplikace iHelath nabízí podrobné statistiky nejen hmotnosti, grafická stránka by ale zasloužila vylepšení

Aplikace iHealth je v češtině a samozřejmě podporuje také Apple HealthKit. Zaznamenané údaje se do nativní aplikace Zdraví přenesou zpravidla do několika minut po zvážení. Pokud tak sbíráte data z Apple Watch nebo jiných chytrých hodinek a sporttesterů, k tomu máte ještě další příslušenství a dáváte přednost jediné aplikaci, ve které máte všechny informace pohromadě, tak ani v tomto případě není žádný problém. Vše funguje tak, jak má. Jediné menší mínus vidím v samotném designu aplikace. Na rok 2020 už zkrátka nekoresponduje s nastavenou grafickou linií Applu a určitě by na celém prostředí šlo ještě značně zapracovat.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: David Pravda)

Přehled měřených hodnot

 • tělesná hmotnost
 • podíl vody v těle
 • poměr kostní hmoty
 • poměr svalové hmoty
 • poměr tělesného tuku
 • poměr netukové tkáně
 • útrobní (viscerální) tuk
 • BMI – body mass index
 • DCI – doporučený denní příjem kalorií podle vašich cílů

Verdikt

Chytrá váha iHealth FIT HS2S je zářným příkladem, jak se dá spojit moderní technologie s něčím tak podstatným jako je lidské zdraví. Díky přesnému měření hmotnosti (odchylka se pohybuje v rozmezí do 0,1 kg) a tuku (přesnost měření ±1 %) je zařízení certifikováno jako zdravotní zařízení.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: Richard Streit)

V recenzi jsem zmiňoval některé „nedostatky“ v podobě nepříliš viditelného displeje při vypnutém stavu a s tím menší komplikaci při určování správného směru postavení váhy nebo graficky zastaralé aplikace iHealth. Když ale přihlédneme k ceně, která se na českém trhu aktuálně pohybuje okolo 1300 Kč s DPH, jsou to jenom drobnosti, které navíc většině uživatelů ani nemusejí vadit.

iHealth FIT HS2S naopak přesvědčí svým minimalistickým designem, spolehlivostí přenosu dat do aplikace a podpoře Apple HealthKit. Společně s daty z dalších chytrých zařízení tak člověk dostane zajímavý balíček informací a o to tady v konečném důsledku jde především.

iHealth FIT HS2S

9

Zpracování

9.0/10

Design

8.5/10

Uživatelský zážitek

9.0/10

Cena

9.5/10

Plusy

 • Minimalistický design
 • Podrobné statistiky
 • Podpora Apple HealthKit
 • Rychlost přenosu dat mezi váhou a aplikací

Mínusy

 • Zastaralé prostředí aplikace

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Jeden komentář

 1. Dobrý den, koupili jsme vahu ihealt hs2s a jsme přihláseni dva, ale váha nám stále hlásí v mobilní aplikaci, že je přihlášeno až 8 uživatelů, nevíme kde se to dá smazat. Poradíte prosím? Děkuji Evjáková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button