AktualityNovinky

iFixit rozebralo nový iPod Touch do posledního šroubku

Zahraniční server iFixit se pustil do rozborky nového iPodu Touch, který Apple představil v průběhu minulého týdne. Demontáž hudebního přehrávače odhalila kompletní hardware a vnesla tak více světla ohledně hardwarové výbavy. Díky tomu jsme se dozvěděli, že integrovaný akumulátor má kapacitu 1043 mAh, což je pouze o 13 mAh více, než co nabízela předchozí generace.

iPod-touch-6G-Teardown1

Procesor Apple A8 doplňuje 1GB operační paměť a flashové úložiště typu NAND od společnosti Toshiba. Moduly pro WiFi a Bluetooth 4.1 pochází od firmy Broadcom. Analýzu pohybových dat obstarává koprocesor M8 s modelovým označením NPX Semiconductors LPC18B1UK založený na architektuře ARM Cortex M-3.

iPod-touch-6G-Logic-Board

Sedmá generace iPodu Touch si od redaktorů z iFixit vysloužila podprůměrné ohodnocení (4 body z 10) pro nemožnost výměny některých komponentů. Celý postup rozebrání s podrobným popisem všech součástek si můžete prohlédnout na této stránce.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button