Recenze

Recenze HyperJuice 130W: přenosná elektrárna, co zvládne naráz nabít notebok, tablet a smartphone

Když jsem před měsícem balil na dovolenou, celkem mě překvapilo, kolik toho s sebou hodlám vláčet. Nejde přitom o oblečení, kterého v Indonésii tolik ani nepotřebujete. Mám na mysli elektroniku a další gadgety. MacBook Pro, iPhone, dron, GoPro, Apple Watch, bezdrátová sluchátka, další iPhone a fotoaparát. Možná se to nezdá, ale udržet všechnu tuhle elektronickou havěť nabitou, může být pěkný oříšek. Zvlášť když míříte do míst, kde internet funguje jen dvě hodiny denně a výpadky elektřiny jsou stejně běžné jako stávky ve Francii. Shodou okolností mi doma ve stejnou dobu přistála ultimativní powerbanka HyperJuice 130W, kterou jsem proto okamžitě zařadil do své výbavy.

HyperJuice 130W je pořádný macek

HyperJuice 130W vypadá na první pohled stejně jako ostatní powerbanky, jaké znáte. Po konstrukční stránce zaujme krytem z leteckého hliníku, jehož barvu můžete sladit například s vaším MacBookem. Výrobce totiž nabízí dvě barevné varianty – Space Gray & Silver. Co vás ale zarazí, je hmotnost. Ta se zastavila na hodnotě 661 gramů. Ospravedlnění ovšem přichází při pohledu na spodní stranu powerbanky, kde najdete údaj o kapacitě 27 000 mAh, respektive 100 Wh.

HyperJuice 130W v sobě ukrývá celkem 8 Li-Ion článků, které hlídá promyšlený systém ochrany proti přepětí, zkratu či přehřátí. Mezi další důležité specifikace patří podpora technologií Power Delivery 3.0 a Qualcomm Quick Charge 3.0 (18 W).

S touhle powerbankou nabijete cokoli vás napadne

Powerbanka je osazena trojicí portů – 2x USB-C s výkonem 100 W a 60 W, které doplňuje jedno 18W USB-A. Nabíjet tak můžete například MacBook Pro, iPad Pro a k tomu ještě třeba iPhone. Většina velkokapacitních powerbank trpí jedním zásadním neduhem, jejich nabití trvá celou věčnost. To však v případě HyperJuice rozhodně neplatí. Při použití 100W adaptéru ji z 0 na 100 % nabijete přibližně za jednu hodinu! Další příjemnou vlastností je fakt, že po připojení do sítě umí powerbanka fungovat jako replikátor portů.

Výrobce uvádí až 98% účinnost, o čemž tak trochu pochybuji. Tedy alespoň v případě portu USB-A, kde mi účinnost subjektivně přijde mnohem nižší. V případě obou USB-C portů je situace lepší a nemám problém udávanému parametru věřit.

Pokud často cestujete, určitě vás bude zajímat, jak to má HyperJuice se schválením k letecké přepravě. Oficiální materiály hovoří o posvěcení ze stran americké (TSA) i evropské agentury (EASA) pro bezpečnost letectví. Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit také bezproblémový transport napříč Asií, kde jsou restrikce ještě o něco přísnější. Doporučuji však powerbanku mít vždy v příručním zavazadle.

Recenze HyperJuice 130W: dostatek šťávy pro všechny

Za poslední 4 týdny jsem si HyperJuice vážně zamiloval. Je totiž příjemné vědět, že ať jste kdekoli, vždy máte po ruce dostatek šťávy pro všechny hračky, bez nichž se nechcete obejít. Nejčastěji jsem powerbanku používal jako externí zdroj energie pro 13“ MacBook Pro a iPhone Xs Max. V těchto případech jsem ocenil zejména rychlé nabíjení obou připojených zařízení, které bylo stejně svižné, jako při napájení z elektrické sítě. Další plusové body připisuji za příslušenství v podobě textilního obalu a USB-C kabelu. Pro někoho může být překážkou vyšší cena, ovšem ta je přímo úměrná tomu, co HyperJuice nabízí. Na trhu totiž nenajdete jinou powerbanku, která by nabízela podobně špičkové parametry.

HyperJuice 130W je zkrátka ideálním společníkem pro všechny, co chtějí takřka kapesní zdroj energie, s nímž mohou pohodlně a rychle nabíjet notebook, tablet nebo jakékoli další mobilní zařízení mimo dosah elektrické sítě.

HyperJuice 130W

7.8

Zpracování

8.5/10

Design

7.5/10

Uživatelský zážitek

8.5/10

Cena

6.5/10

Plusy

  • kapacita 27 000 mAh
  • podpora Power Delivery a Quick Charge
  • 100W a 60W USB-C porty
  • rychlé nabíjení powerbanky
  • lze vzít na palubu letadla

Mínusy

  • pro někoho vyšší cena
  • nabíjecí adaptér není součástí balení
Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close