Novinky

Huawei představil nový způsob odemykání smartphonu. V mnohém připomíná Face ID 

Čínští výrobci si s kopírováním některých novinek, se kterými na světlo světa původně přišli tahouni technologického průmyslu, nikdy příliš těžkou hlavu nedělali. Jeden z asijských dravců – Huawei, už své fanoušky láká na technologii velmi podobnou té, která se poprvé ukázala v iPhonu X (recenze). Jednou z novinek při představování modelu Honor V10 se totiž stala propracovaná kamera, která bude pomocí inteligentního snímání obličeje schopna odemknout přístroj oprávněné osobě. Pro letošní rok ještě výrobce technologii připravenou nemá. Nejspíš se tak objeví až příští rok v modelu Huawei P11.

Je jasné, že na takto složité technologii, která se za skenováním obličeje skrývá, nezačali inženýři společnosti Huawei pracovat až v reakci na představení iPhonu X, který s podobnou funkcí přišel jako první. Vždyť i displej schopný rozlišovat různou sílu stisku představili oba výrobci víceméně se stejnou dobu. Čínský konkurent Applu ji tehdy ukázal ještě dříve, než Apple představil iPhone 6s.

Pozoruhodné je ovšem další využití soustavy snímačů na přední straně telefonu. Huawei totiž bude naskenovaný obličej schopen také přetvořit v animované postavičky. Tedy přesně to, co umí Animoji od Applu. Chybět zde nebude například panda. Dnes už ikonické hovínko však čínský výrobce neukázal. Na rozdíl od Applu by Face ID v podání společnosti Huawei mohl být mnohem přesnější. A to i přesto, že technologie Applu pracují s pravděpodobností shody 1:1 000 000. Senzory asijské novinky totiž na obličej promítnou hned 300 tisíc imaginárních bodů. To je desetkrát více, než co zvládá iPhone X.

Zdroj

Štítky

Michal Benatzky

Možná budoucí novinář, fanoušek chytrých zařízení, seriálů, britského humoru a Indie hudby. Když zrovna něco nepíše, projíždí na kole Beskydy a příležitostně studuje.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close