AktualityNovinky

HTC křičí do světa: „My Apple nekopírujeme, oni opisovali od nás”

Pokud pravidelně sledujete dění v mobilním světě, jistě vám neunikla premiéra nového modelu One A9 od společnosti HTC. Pro tchajwanského výrobce to je jedna z posledních možností, jak se dostat z červených čísel, v nichž se posledních několik měsíců nachází. Krátce po uvedení se ovšem na internetu začaly objevovat první narážky směřující k designu, jenž v mnoha případech připomíná iPhone 6 a 6s.

fcd_1HTC One A9 je smarphone z vyšší střední třídy, jehož cena na tuzemském trhu má atakovat hranici 15 000 Kč. Podle nás se jedná o velice sebevědomou cenovku, která příliš neodpovídá hardwarové výbavě

Tyto informace se rychlostí blesku donesly k samotnému vedení, které vydalo oficiální reakci. V něm se poukazuje na skutečnost, že HTC v žádném případě Apple nekopíruje.

https://www.youtube.com/watch?v=JCTkEU67zco

Zástupci společnosti jako důkaz uvádí předloňský model One (M7), mezi jehož poznávací rysy patřily kovová konstrukce a předělovací pruhy pro lepší příjem signálu. Tyto prvky se objevily až o půl roku později u iPhonu 6 a 6 Plus.

HTC-One-M7HTC One (M7) se objevil o půl roku dříve než iPhone 6 a iPhone 6 Plus

Společnosti HTC se nedá tato skutečnost v žádném případě upírat, ovšem její letošní novinka si naopak od iPhonu 6/6s vypůjčila zaoblené hrany, mírně vystouplou čočku fotoaparátu a výdech hlasitého reproduktoru na spodní straně.

b1c_snimek-obrazovky-51

Ať už máte na podobné hašteření jakýkoliv názor, musíme si uvědomit, že všechny smartphony si jsou podobné a jen těžko lze na dotykových plackách vymýšlet inovativní řešení.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button