Tipy a triky

Hry z PS4 si konečně zahrajeme na iPhonu či iPadu, a to i s Dualshock ovladačem. Jak na to?

Streamování her je budoucnost celého herního průmyslu. Propojení jednotlivých platforem jsme zřejmě nejblíž od počátků vývoje "virtuálních světů" a Sony se svou novou aplikací rozhodně nechce zůstat pozadu.

Chce se říct konečně! To, co majitelé konkurenčního Andoridu mají již několik let, před dvěma dny dorazilo i na iOS. Řeč není samozřejmě o ničem jiném, než o aplikaci PS4 Remote Play. Ta, jak již název napovídá, umožňuje vzdálené hraní her z japonské konzole na našem iPhonu a iPadu. A přestože samo Sony oficiálně uvádí, že vlastní ovladač Dualshock 4 zatím aplikace nepodporuje, my si v krátkém a jednoduchém návodu ukážeme přesný opak.

Více uživatelských účtů, to je oč tu běží

  1. Spustíme oficiální aplikaci PS4 Remote Play
  2. Zvolíme “Spustit”
  3. Nyní proběhne hledání samotné PS4 a v případě prvního spuštění budete muset opsat přístupový kód
  4. Pokud vám vše funguje správně, máte již před sebou uživatelské prostředí konzole
  5. Nyní lze hrát všechny hry přímo na obrazovce iPhonu, iPadu nebo pomocí některých ovladačů třetích stran
  6. My ale chceme hrát na běžném Dulashocku, takže vezmeme do ruky samotný ovladač a na něm stiskneme tlačítko s logem PS (stejným tlačítkem zapínáme konzoli)
  7. Objeví se nabídka uživatelů připojených k PS4, pokud jste ještě nikdy žádný další účet nevytvářeli, zvolte volbu “Nový uživatel”
  8. Následně “Vytvořit uživatele” – pročíst uživatelskou smlouvu a vybrat políčko “Přijmout”
  9. Dostáváme se k bodu vytvořit uživatele. Jelikož nám pro naše potřeby postačí takzvaný místní účet, vybereme možnost “Přeskočit.” Následuje výběr avatáru a jména. Poté už stačí jen stisknout “Potvrdit”
  10. Tímto se dostaneme do uživatelského rozhraní nově vytvořeného uživatele, ve kterém jde používat klasický Dualshock 4. Stačí tedy spustit jakoukoliv hru a ikdyž zrovna nemáte přístup k televizi, začít hrát. Samotný ovladač je stále připojen pomocí Bluetooth k PS4 takže je zapotřebí počítat se vzdáleností ovladače od konzole. Osobně jsem neměl problém ani se situací, kdy PS4 a ovladač dělily dvě místnosti (cca 10 metrů a 2 zdi).

Každé „pro“ má ale i své „proti“

Nevýhodou tohoto řešení je ale absence veškerých herních dat, které jsou samozřejmě uloženy na vašem primárním účtu přes který se aktuálně streamuje. I toto by ale šlo vyřešit například exportem herních dat na disk a následným importem do nově vytvořeného účtu. Je to trochu krkolomné, ale jistá možnost to je. Tento návod sice tak trochu popírá samotnou podstatu vzdáleného hraní, kdy se hra v určitém okamžiku pauzne a uživatel ji má možnost dohrát na jiném zařízení, ale dokud Sony nepovolí možnost připojení vlastního ovladače, jiné řešení pro hraní s originálním ovladačem zkrátka neexistuje.

MacBook Air, PS4, Dualshock 4, iPhonePS4 Remote Play je i ve své první verzi na iOS opravdu podařená aplikace

Vraťme se ještě na chvíli k samotné aplikaci. Přestože jde o její vůbec první verzi na iOS, streamované hraní v této podobě nefunguje vůbec špatně. Jasně, v některých situacích je prodleva ovládání trochu větší než bychom čekali, nicméně v 80 procentech celkového času funguje vše jak má. Samotné Sony doporučuje hrát pouze při přístupu k vysokorychlostního internetu přes Wi-Fi. Přes mobilní data aplikaci používat nelze, což by vzhledem k cenové politice českých operátorů stejně zatím nedávalo pražádný smysl.

Štítky

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close