Novinky

Hroch, noha nebo koště. Unicode ukázal 157 nových emoji

Portfolio nejrůznějších smajlíků, které jsou dostupné v telefonech s operačním systémem iOS a Android, se pravidelně každým rokem rozšiřuje. Výjimkou nebude ani rok 2018. Společnost Unicode, která má vytváření emotikonů na starosti, totiž zveřejnila seznam 157 nových obrázků.

Nově konverzaci oživí postavičky s nejrůznějšími barvami vlasů. Přibude taktéž emoji s kudrnatými vlasy i pleší. Samozřejmostí je možnost z výběru nejrůznějších barev pleti. Novinkou jsou také části těla a některá nová zvířata jako třeba klokan, lama, labuť nebo mýval. Rozšíření je součástí nového balíku Unicode 11.0, se kterým by nejnovější verze rozšířených operačních systémů měly počítat.

Unicode je nezisková organizace, která se zabývá standardizací v oblasti programování. Tím pádem má na starost také tvorbu nových emoji. Tato organizace ovšem vytvoří jen základní rámec, na základě něhož už si jednotlivé společnosti přizpůsobí smajlíky podle sebe. Díky tomu se vzhled smajlíků na zařízeních s iOS a Androidem lehce liší.  

Kompletní seznam nových smajlíku je dostupný na stránkách Emojipedia.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

2 Komentáře

  1. Vážený pane Benatzky, nic ve zlém, ale až budete příště “příležitostně studovat”, jak uvádíte v informaci o autorovi dole pod článkem, doporučuji podívat se na skloňování slova emotikon (rod mužský, význam: grafický symbol vyjadřující emoci – viz smajlík, hojně užívaný v sms a neformální zejména elektronické komunikaci) a odlišení jeho významu od významu slova ikona (rod ženský, význam: grafický symbol, piktogram pro označení různých funkcí v PC + rovněž přenosný obrázek Krista, což se ale k Vašemu článku nevztahuje, to jen pro úplnost). Váš článek poté vyzní daleko přesvědčivěji a erudovaněji… 🙂 Přeji všechno dobré

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button