Novinky

Hráči pozor, MSI uvádí do prodeje čtyři nové herní notebooky s výkonnými procesory a špičkovou výbavou

Společnost MSI nedávno představila kvarteto herních notebooků, které nyní míří na český a slovenský trh. Všechny novinky spoléhají na výkonné procesory od Intelu, špičkové displeje s vysokou obnovovací frekvencí a výbavu vycizelovanou do posledního detailu. Nechybí zde ani herní parádičky, jako je například trackpad s RGB podsvícením či spolehlivé klávesnice od SteelSeries.

Každý z notebooků cílí na různé typy uživatelů, nicméně všechny pak spojuje část s konektivitou. Ta zahrnuje 2,5 Gbps ethernet, WiFi 7, Bluetooth 5.4, rozhraní Thunderbolt 4 a podporou nabíjení skrze USB-C. Zejména přítomnost WiFi 7 naznačuje, že výrobce myslel na to, aby zákazníkům naservíroval stroje, které budou minimálně z hlediska bezdrátových technologií relevantní po velmi dlouhou dobu. Nyní se ale pojďme podívat na jednotlivé kousky podrobněji.

MSI Titan: ultimativní bestie bez kompromisů

Pokud hledáte herní notebook, který vám nabídne prakticky tu nejlepší dostupnou výbavu a zároveň nemáte příliš hluboko do kapsy, tak MSI Titan (18 HX A14VIG-213CZ) je přesně ten stroj, který dokáže vyhovět vašim požadavkům. Mozkem celé sestavy se stala nejnovější generace procesoru Intel Core i9 14900HX (Raptor Lake Refresh), která spoléhá na 24 výpočetních jader s maximálním taktem 5,8 GHz. Tomu zdatně sekunduje grafika NVIDIA GeForce RTX 4090 doplněná o podporu technologie MSI OverBoost pro dosažení maximálního výkonu při hraní těch nejnáročnějších her.

MSI Titan

Notebook je dodáván s 128 GB operační paměti, přičemž k dispozici jsou celkem 4 RAM sloty, které doplňují tři M.2 pozice (z toho jedna ve verzi gen5), takže zde existuje více než slušný potenciál k dalšímu rozšíření.

Lepší displej v notebooku nikdo jiný nenabídne

Největší chloubou notebooku MSI Titan je ovšem displej. Ten má úhlopříčku 18 palců s rozlišením UHD+ (3840 x 2400 px) a 120Hz obnovovací frekvencí. Výrobce zde použil mini-LED panel s jasem až 1000 nitů, 100% pokrytím DCI-P3 a certifikací VESA DisplayHDR 1000. Jednoduše řečeno, lepší displej si v notebooku zkrátka nemůžete přát.

 

Další výbava zahrnuje rozměrný trackpad s efektním RGB podsvícením a haptickou odezvou. Hráče potěší také mechanická klávesnice se spínači Cherry MX, čtečka paměťových SD karet, integrovaný akumulátor s kapacitou 99,9 Wh a celkem 6 reproduktorů. Velice důležitou roli zde hraje i chlazení Vapor Chamber využívající propracovanou soustavu pro udržení optimálních teplot po co možná nejdelší dobu.

Raider: herní mašina se vším všudy

MSI Raider (GE78 HX 14VHG-822CZ) pohání stejný procesor Intel Core i9 z generace Raptor Lake Refresh. Pozici grafické jednotky zde zaujímá karta NVIDIA GeForce RTX 4080 s MUX switch a MSI OverBoost. Do herních zážitků se budete moci ponořit skrze 17“ QHD+ (2560 x 1600 px) displej s IPS technologií, 240Hz obnovovací frekvencí a 100% DCI-P3 pokrytím.

MSI si v případě Raideru vyhrálo s klávesnicí, která pochází z dílny SteelSeries a využívá efektní systém RGB podsvícení, které doplňuje světelný proužek v přední části základny. Vše je pochopitelně plně konfigurovatelné a vybírat lze z celé řady nejrůznější efektů a nekonečné palety barevných odstínů. Klíčovou výbavu uzavírá baterie s kapacitou 99,9 Wh a výkonné reproduktory, o jejichž naladění se postarali inženýři ze společnosti Dynaudio.

Vector: když potřebujete výkon v tenkém těle

Jestli hledáte herní notebook se solidní porcí výkonu, který zároveň nabídne kompaktní rozměry, tak přesně pro vás je určený MSI Vector (17 HX A14VGG-245CZ). Také v tomto případě dostanete stejný procesor Intel Core i9 jako u nejvýkonnějšího modelu Titan. Předností MSI Vector je relativně tenké šasi, kam se výrobci podařilo vměstnat grafickou kartu NVIDIA GeForce RTX 4070, až 96 GB operační paměti, 1TB NVMe SSD (PCIe Gen4) a inovativní chladící soustavu Cooler Boost 5. generace.

MSI Vector je primárně herní notebook, takže ani zde nikoho nepřekvapí, že výrobce sáhl po kvalitní klávesnici od SteelSeries s možností separátní úpravy RGB podsvícení pro každou klávesu. Stejně jako u modelu Raider, tak Vector nabídne 17“ QHD+ displej s technologií IPS a 100% pokrytím DCI-P3. Výbavu uzavírá 90Wh baterie složená ze čtyř článků.

Stealth: výkonná stylovka s podporou umělé inteligence

MSI Stealth (16 AI Studio A1VGG-033CZ) zaujímá v portfoliu výrobce poměrně specifickou pozici. V zásadě totiž stojí na pomezí kategorií herních a pracovních notebooků, přičemž z obou světů si bere to nejlepší. Hmotnost necelé 2 kilogramy a tloušťka pouhých 19,95 mm z něj činí bezvadný stroj na každodenní přenášení mezi kanceláří a domovem. Zatímco v práci využijete 16“ úhlopříčku s QHD+ (2560 x 1600 px) pro komfortní zobrazování rozsáhlých tabulek, doma naopak oceníte 240Hz obnovovací frekvenci se 100% DCI-P3 zobrazením během hraní vašich oblíbených titulů.

MSI Stealth

Zásadní úlohu ve výbavě MSI Stealth představuje procesor Intel Core Ultra 7 155H (Meteor Lake) s NPU (Neural Processing Unit) pro akceleraci umělé inteligence. To samo o sobě dává tušit, že tento notebook cílí zejména na kreativní uživatele, kteří chtějí využívat rozsáhlé sady nástrojů s technologiemi strojového učení.

Herní kořeny zde vystupují skrze SteelSeries klávesnici s RGB podsvícením a přítomnost dvojice GPU v podobě integrované jednotky Intel ARC a dedikované karty NVIDIA GeForce RTX 4070. Přestože si MSI dalo záležet na co nejtenčí konstrukci, podařilo se sem dostat audio soustavu zahrnující dva reproduktory a čtyři woofery, na jejichž vývoji a naladění se podílela společnost Dynaudio. Celodenní výdrž při pracovním nasazení pak obstará integrovaný akumulátor s kapacitou 99,9 Wh.

PR článek

Tento článek má povahu reklamního sdělení. Jeho zadavatelem je subjekt třetí strany. V případě zájmu o spolupráci či publikaci sponzorovaného obsahu nás můžete kontaktovat na e-mailu: richard.streit@ceskymac.cz

Doporučené články

Back to top button