Novinky

Hra Pokémon GO je pro Apple zlatý důl: Odhady hovoří o miliardách dolarů

Nedávno ovládla hra Pokémon GO téměř celý svět natolik, že se v mnoha případech vymyká kontrole. Stále více vzrůstající popularita této hry velmi těší zakládající společnosti, které snad ani netušili, že bude hra tak oblíbená. Jen od počátku měsíce, kdy byla hra vydána, společnost Nintendo více než zdvojnásobila svou hodnotu.

free pokecoins wee

Laura Martin, analytička ze společnosti Needham & Company předpokládá, že Apple by si mohl během 1 – 2 let vydělat až 3 miliardy dolarů (kolem 73 miliard Kč) jen díky 30 % zisku, který jde Applu ze všech nákupů v aplikacích. Ve srovnání s doposud nejvýdělečnější hrou Candy Crush, která každým rokem přinesla Applu 1 miliardu dolarů, jsou počty platících uživatelů ve hře Pokémon GO desetkrát vyšší. Jen za minulý rok vydělal App Store Applu 20 miliard dolarů a když pouhá hra Pokémon GO vydělá 3 miliardy, dalo by se mluvit o značně velkém úspěchu.

pokecoins cz

Lidé jsou zkrátka po hře Pokémon GO jako šílení, a tak jsou ochotni investovat do hry velké množství financí za nakupování uvnitř aplikace. Ve hře si můžete za reálné peníze koupit tzv. „Pokécoins“, za ty si poté kupujete doplňky, které vám při hraní pomáhají.

Zdroj

Katka Válková

Milovnice přírody, umění a moderní technologie. Studuje gymnázium a zajímá se o společnost Apple.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button