Novinky

Honda Gold Wing je prvním motocyklem s Apple Car Play

Apple Car Play se stihl od svého uvedení zabydlet v infotainmentu 50 automobilových výrobců. Kromě automobilů si nečekaně proklestil cestu také do motocyků, respektive nového modelu Honda Gold Wing 2018. Jde vůbec o první motocykl na světě, který se může pochlubit podporou Apple Car Play. S ohledem na použití se vývojáři museli vypořádat s upraveným ovládáním. Zatímco v automobilech je uživatelské rozhraní dotykové, v případě nového Gold Wingu slouží k navigaci v systémových nabídkách speciální ovladač na levé části řidítek. Propojení s Car Play je tradičně založeno na připojení iPhonu kabelem, který se ukrývá odkládací přihrádce.

První generace motocyklu Honda Gold Wing se objevila již v sedmdesátých letech. Aktuální nástupce ctí aktuální trendy a navrch přidává ty nejlepší možné technologie. Úlohu pohonné jednotky plní kapalinou chlazený plochý šestiválec, který je spřažený se sedmistupňovou převodovkou a dvojitou spojkou. O pocit komfortu na dlouhých výletech obstarává adaptivní odpružení, které se dokáže chytře přizpůsobit stavu vozovky a stylu jízdy. Výbavu luxusního motocyklu uzavírá bezklíčkové startování a LED světlomety.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button