AktualityNovinky

Hlasová asistentka Cortana od Microsoftu zamíří na zařízení s iOS a Android

Hlasové asistentky se za poslední měsíce dostávají stále více do popředí. Apple, Google a Microsoft pracují na nových vylepšeních, které jejich služby posunou o další krok před konkurenci. K velkému rozhodnutí se před několika hodinami rozhodla společnost Microsoft, která oznámila příchod Cortany na zařízení s iOS a Android. S uvedením se počítá v druhé polovině letošního roku, což koresponduje s příchodem nového iPhone 6S a 6S Plus. Menší zklamání ovšem pramení z dalších informací, podle nichž Cortana nenabídne stejné funkce jako na produktech s operačním systémem Windows.

CortanaHero

Je zatím otázkou, jak moc se bude jednat o okleštěnou variantu a zda vůbec dokáže konkurovat Siri z iOS. Microsoft si pochopitelně hodlá udržet jistou míru exkluzivity pro vlastní platformu. Distribuce má probíhat skrze obchody iTunes App Store a Google Play. Jelikož se má jednat o multiplatformní záležitost, je velice pravděpodobné, že ve stejnou chvíli se objeví verze pro operační systém OS X.

https://www.youtube.com/watch?t=122&v=lXREpLEwgOY

Microsoft se stále více snaží o proniknutí do ostatních částí trhu a už poněkolikáté dokazuje, že mu nejsou cizí ani ostatní platformy. Jedná se o nepříliš čitelné jednání a díky tomu je velice těžké odhadnout budoucí záměry. Je však jisté, že Microsoft má s Cortanou velké plány a hodlá ji dostat i mezi uživatele, kteří nepatří mezi jeho klienty.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button