Novinky

Premiéra brýlí pro rozšířenou realitu se opět odkládá. Apple je nejspíš ukáže až příští rok

Zařízení pro zobrazování smíšené reality je jedním z velkých letošních témat Applu. Už několik měsíců se totiž mluví o tom, že společnost během tohoto roku představí první vlaštovku zcela nové produktové řady. Velká premiéra bude vlastně rozdělena na dvě části. Předpokládá se totiž, že firma světu nejprve ukáže uzavřený headset připomínající existující produkty pro zobrazování virtuální reality, který bude o pár měsíců později následovat skutečně průlomové zařízení. Představit si jej můžeme jako desetiletí staré Google Glass. Tentokrát však chytré brýle nepředběhnou svou dobu a budou použitelné v reálném světě.

Zdroj: appleinsider

Analytik Jeff Pu ze společnosti Haitong International Securities ovšem trochu krotí nadšení. Ve své zprávě totiž uvádí, že první headset spíše dorazí až v roce 2023. Apple totiž své plány minimálně o několik měsíců posunul. Novinka by se měla místo konce letošního roku objevit až začátkem příštího. Analytik také předpokládá, že Apple během prvního roku prodá milion až milion a půl těchto zařízení. Závěry Jeffa Pu víceméně odpovídají tomu, co říkají další dobře informovaní analytici. Třeba Mark Gurman z Bloombergu vyloučil, že by Apple zařízení ukázal na červnové konferenci WWDC. Představení očekává mezi podzimem roku 2022 a létem 2023.

Jak fungují sluchátka s přenosem zvuku přes lícní kosti a proč jde o ideální řešení pro sportovce

Dost možný je také scénář, který Apple zvolil už při premiéře hodinek Apple Watch nebo reproduktoru HomePod. Značka totiž novinku ukázala na podzim, ale prodej začal až začátkem následujícího roku. Jde o trochu riskantní scénář. Stačí si jen vzpomenout na fiasko, které si firma způsobila u univerzální nabíječky AirPower. Po velkolepém představení na pulty obchodů nedorazila nikdy. Ani headset z dílny Applu nebude jednoduchým zařízením. Firma si tak musí být jistá tím, že uvedení do prodeje po premiéře skutečně stihne. Na základě předchozích spekulací se očekává, že novinka dostane inovativní displej, který nebude mít konkurenci. Od dalších soupeřů by jej také měl odlišit speciální čip vyvinutý přímo Applem. 

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button