Novinky

Hackeři z Pangu vydali jailbreak pro iOS 9.1. Apple TV 4 se dočká v následujících dnech

Provádění ailbreaku patří již delší dobu mezi jedno z nejkontroverznějších témat. Zatímco jedna část tábora tento zásah nemilosrdně odsuzuje, zbylá skupina se hájí užitečnými funkcemi, které v nativní verzi iOS chybí. Ať už máte na jailbreak jakýkoli názor, jeho vývoj zřejmě nic nezastaví. Mezi nejaktivnější tvůrce patří hackerský tým Pangu, který před několika dny oznámil uvolnění untethered jailbreak pro iOS 9.1. Softwarový nástroj je dostupný pro počítače s Windows i OS X. Pangu se Twitteru zároveň pochlubili, že v dohledné době uvedou jailbreak určený pro Apple TV 4 (9.0.x).

Snímek obrazovky 2016-03-12 v 20.38.41

Vývojáři zároveň dali najevo zvláštní poděkování jihokorejskému bezpečnostnímu expertovi Jung Hoon Lee, který se zasloužil při odhalení chyby v iOS dovolující vytvořit aktuální verzi jailbreaku. Pangu Jailbreak 1.3 si můžete stáhnout z těchto stránek. Zároveň však musíme vydat upozornění, že úpravu provádíte pouze na vlastní nebezpečí. Jailbreak je navíc dostupný pouze pro zařízení s 64bitovým procesorem.

Při provedení jailbreaku dochází k využívání nástrojů, které vznikly mimo vývojová centra Applu. To znamená poměrně vysoké bezpečností riziko, jenž mnoho uživatelů neprávem přehlíží.

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button