AktualityNovinky

Hackeři nabízejí irským zaměstnancům Applu 20 tisíc euro za přístup k jejich pracovnímu účtu

Server Business Insider přinesl včera exkluzivní vyjádření jednoho ze zaměstnanců irské centrály Applu. Podle jeho slov totiž existuje skupina hackerů, kteří nabízejí pracovníkům jablečného gigantu 20 000 euro za to, když jim dají k dispozici přístupové údaje k jejich zaměstnaneckým účtům. Za částku přesahující v přepočtu na českou měnu půl milionů korun pak hackeři očekávají, že se dostanou k důležitým interním informacím.

apple-cork-irelandIrská centrála Applu

Pracovníci jsou údajně kontaktování emailem, přičemž nejčastějším cílem útoků jsou zaměstnanci, kteří do společnosti nastoupili v poslední době. Celá praktika ovšem není ničím novým. Podobné způsoby totiž potvrzují i pracovníci, kteří už v Applu nepůsobí. V reakci na tento problém spustil Apple program “Grow Your Own“, který si klade za cíl těmto nebezpečným praktikám co nejvíce zamezit. Zatím se ale bohužel nepodařilo zjistit, jestli tímto způsobem někdy opravdu k úniku citlivých informací došlo.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button