Novinky

Grafici, zahoďte desktopy! Adobe připravuje plnohodnotný Photoshop pro iPad

Jestliže jste si, stejně jako my, roky lámali hlavu nad tím, proč Adobe nikdy nepředstavilo plnohodnotný fotografický editor pro iPad, tak s tím nyní můžete přestat. Americká firma se sídlem v San José totiž včera ohlásila, že pracuje na zcela nové aplikaci Photoshopu, která by uživatelům měla nabídnout podobné množství nástrojů a vychytávek jako verze na počítačích. Jako první přinesl informaci zahraniční web Bloomberg, který dále uvedl, že Adobe chystá představení své nejnovější aplikace při příležitosti tvůrčí konference Adobe MAX již v říjnu letošního roku.

Vše je ale zatím na začátku vývoje. Vývojáře čeká celá řada problémů. Obecně se předpokládají potíže s napojením nové aplikace na iPadu na Adobe Creative Cloud, který umožňuje plynulé přecházení mezi rozpracovanými projekty. Očekává se tak, že Adobe bude muset poupravit  zdrojový kód nynějších aplikací jako je Photoshop na PC, Lightroom, Premiere nebo Ilustrator aby s novou aplikací dokázali spolupracovat a uživatel se tak dočkal stejného komfortu, jako je zvyklý z desktopových verzí. Pokud se s těmito nástrahami inženýři v San José úspěšně poperou, zařadí se mobilní aplikace Adobe Photoshop mezi hrstku konkurence (Affinity Photo, Snapspeed, Pixelmator), která na platformě iOS aktuálně dominuje. Rovněž se předpokládá, že pro veškeré využití aplikace bude potřeba platit měsíční předplatné Adobe Creative Cloud. Částka je odhadována na 9,99 dolarů. Záleží pak tedy na samotném uživateli, jestli dá přednost měsíčnímu předplatnému nebo si raději pořídí aplikaci pomocí jednorázového nákupu (například Affinity Photo).

Recenze Affinity Photo pro iPad: profesionální foto aplikace se vším všudy

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button