AktualityNovinky

Google se svými projekty transformuje v nový holding Alphabet

Larry Page ze své pozice CEO společnosti Google na firemním blogu oznámil zásadní změny týkající se podnikové struktury. Google za poslední roky doslova spolykal nespočet firem, díky čemuž nabobtnal do gigantických rozměrů. Tato situace se zřejmě stala klíčovou pro vytvoření nového holdingu s názvem Alphabet, pod který spadnou veškeré aktivity.

Snímek obrazovky 2015-08-11 v 21.03.45

Hlavního velení se opět ujme Larry Page, který bude dohlížet na veškeré počínání zastřešených organizací. Sergej Brin coby spoluzakladatel a technologický nadšenec se posune na pozici prezidenta společnosti s obdobnými pravomocemi. Výrazná restrukturalizace má kromě jiného pomoci k dalšímu růstu a pochopitelně navýšení zisků. Část odborné komunity se ovšem domnívá, že to povede k nepřehlednosti mezi jednotlivými subjekty a stížení interní komunikace.

Snímek obrazovky 2015-08-11 v 21.10.46Novým šéfem společnosti Google se stane Sundar Pichai

Samotný Google pochopitelně dostane nového výkonného ředitele, jímž se stane 43letý Sundar Pichai, který dříve vedl projekty Chrome, Chrome OS a mobilní platformu Android. Do budoucna bude zajímavé sledovat, jak se obměny projeví na celkovém hospodaření a politice jednotlivých organizaci. Podle Larryho Page se žádná ze změn nedotkne koncových uživatelů.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button