AktualityNovinky

Google letos plánuje vyjet s novou generací autonomních vozidel

Společnost Google již několik let úspěšně testuje svá autonomní vozidla, kterými brázdí americké silnice. Zhruba před rokem představila další generaci malých autíček, kterými si hodlá vydobýt regulérní místo v silničním provozu. V průběhu letošního léta má však dojít k představení nové revize těchto dopravních prostředků pro přemisťování osob v zacpaných velkoměstech.

png;base64393abaebbf084743

Ačkoliv je automobil schopný zcela autonomní jízdy bez zásahu řidiče, současná legislativa nařizuje, že v jeho výbavě nesmí chybět klasické ovládací prvky v podobě volantu a pedálů. Za zhruba šest let testování a 2,7 milionů ujetých kilometrů došlo pouze k jedenácti nehodám, přičemž vždy byla na vině druhá strana. Ani tyto přesvědčivé argumenty nepomohly k právní výjimce a každý vůz musí obsluhovat osoba s platným řidičským průkazem.

Vize reklamního giganta staví na ovládání automobilu za pomoci chytrého telefonu, kdy v příslušné aplikaci zvolíte cílovou destinaci a zbytek zůstane v režii propracovaného softwaru a hardwaru. Cesta k tomuto cíli není příliš snadná a jako první se budou muset změnit dosavadní zákony o provozu na pozemních komunikacích. Současná legislativa na něco podobného není připravena a zatím nikdo netuší, jak se bude postupovat v případě nehody či kolize s jiným vozidlem.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Nechápu, proč je takový problém změnit zákony. Za tolik let a ani jedna nehoda je snad dost pádný argument nato, pro udělení minimálně “územní” vyjímky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button