AktualityNovinky

S Google Chrome budeme surfovat déle, už nebude tolik ubližovat baterii Macbooku

Internetový prohlížeč Chrome od Google je bezesporu kvalitní aplikace s řadou zajímavých funkcí, ovšem má jednu podstatnou nevýhodu. V porovnání se Safari je Chrome velice náročný na spotřebu energie, což se logicky projeví na kratší výdrži Macbooku. Hlavní příčinou je nepříliš šťastně vyřešená správa s otevřenými taby. Pokud na jednom z nich máte stránku s flashovým obsahem, Chrome ji udržuje stále aktivní. Doslovná nenažranost flashových objektů způsobila, že Apple zablokoval možnost jejich přehrávání na zařízeních s iOS.

google-chrome

Na počítačích pochopitelně tato možnost existuje, nicméně pokud není třeba, Safari flashový obsah nemilosrdně deaktivuje, aby nedocházelo ke zbytečnému vysávání drahocenné energie. Nově se tato funkce dostává i do zmiňovaného Chromu. Podle oficiálních vyjádření má nová verze markantně snížit spotřebu a umožnit tak mnohem delší surfování. Inteligentní pozastavení flashových animací nabízí i Internet Explorer a je tedy otázkou, proč to Googlu trvalo tak dlouho.

Výdrž patří mezi aktuálně nejpalčivější problémy, které trápí veškerou mobilní elektroniku. Pokud tedy nedokážeme najít efektivnější technologie napájení, je nesmírně důležité, aby vyvíjený software byl co možná nejšetrnější.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button