Novinky

Funkce, kterých se u iPhonu 12 mini bohužel nedočkáme

Je začátek října a nové modely iPhonu zatím nikde. Existují domněnky, že bychom se představení novinek měli dočkat v následujících týdnech. Přijít by měly celkem čtyři nové modely iPhonu 12. My se dnes zaměříme na jeden, nejmenší 5,4 palcový. Jeho název by měl být iPhone mini a to kvůli tomu, že z představené čtveřice bude nejmenší. 

LiDAR skener 

Existují spekulace, že by iPhone 12 měl disponovat LiDAR skenerem, který dokáže rozpoznat vzdálenost objektů a ploch od telefonu. LiDAR se poprvé objevil v iPadu Pro a dokázal vylepšit funkčnost AR a kvalitu portrétního režimu. LiDAR by měl fungovat u nových iPhonů velmi podobně jako u iPadu Pro, ale u nejmenšího zástupce se této komponenty bohužel nedočkáme. 

Teleobjektiv

iPhone 11 disponuje dvěma objektivy, širokoúhlým a ultraširokým, tato stejná sestava by se měla objevit i u iPhonu 12 mini. Dražší verze iPhonu 11 disponují ještě třetím teleobjektivem, který by se v nejmenší variantě iPhonu 12 neměl objevit. Teleobjektiv většinou přispívá ke stabilizaci videa, ale iPhone 12 mini by se měl prý obejít i bez něj.

Zdroj: macrumors

Kapacita baterie

Jako nejmenší zástupce v řadě nových modelů iPhonu 12 je jasné, že iPhone 12 mini bude mít i nejmenší baterii. Patenty napovídají, že by baterie iPhonu 12 mini měla mít kapacitu 2 227 mAh. Aktuálně nejmenší iPhone, 5,8 palcový iPhone 11 Pro má kapacitu baterie 3 046 mAh.

I přesto, že by čipset Apple A14 Bionic měl být úspornější a výkonnější než jeho předchůdci, očekává se, že by výdrž iPhonu 12 mini měla být značně nižší. Na druhou stranu u největšího zástupce letošních novinek iPhonu 12 Pro Max, očekáváme kapacitu baterie 3 687 mAh.

Rychlejší 5G modem

Několik spekulací také napovědělo, že by nejrychlejším mmWave 5G modem měl disponovat jen největší iPhone 12 Pro Max. Pomalejší, ale rozšířenější verze Sub-6GHz 5G bychom se měli dočkat u menších modelů. Toto rozhodnutí je kvůli tomu, že pouze největší iPhone 12 Pro Max má ve svých vnitřnostech místo na tento modem. 

Mimo těchto pár chybějících funkcí a komponent, by iPhone 12 mini měl disponovat novým A14 Bionic čipsetem, OLED displejem a pro někoho nostalgickým hranatým tvarem. Co vy, plánujete si pořídit iPhone 12 mini? 

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button