Novinky

Tyto funkce se v zářijovém vydání iOS 15 bohužel neobjeví

V červnu nám Apple ukázal hromadu zajímavých funkcí, kterých se dočkáme v připravovaném operačním systému iOS 15. V průběhu července a srpnu Apple vydává beta verze, o kterých vás na Českém Macu pravidelně informujeme. Apple do nich postupně přidává ohlášené funkce, které se posléze objeví také ve finální verzi systému. Jelikož se oficiální vydání iOS 15 blíží, beta verze už pomalu ale jistě začínají představovat finální vzhled a funkčnost systému. Díky tomu také můžeme skoro jistě odhadnout, jaké funkce ve finálním vydání budou chybět.

SharePlay

Funkce na kterou se mnoho uživatel těší je SharePlay. Tato novinka vám dovolí sdílet hudbu, videa nebo obrazovku vašeho zařízení s přáteli v reálném čase. Tato funkce se v betách objevila ale v iOS 15 beta 6 byla odstraněna. Apple nevydal oficiální prohlášení pro tento krok. Je proto téměř jisté, že se v prvním oficiálním vydání iOS 15 SharePlay neobjeví.

Zdroj: 9To5Mac

Oznámení o soukromí

V iOS 15 si nově budete moct zobrazit informace o tom, jak aplikace nakládají s vaším soukromím. Souhrn ukazuje jaké senzory daná aplikace v posledních sedmi dnech použila. Tato funkce se v iOS 15 beta také nacházela, ale pouze jako prázdný textový soubor. Stejně jako v předchozích případech, také zde existuje vysoká šance, že tato funkce se do iOS 15 dostane o něco později v tomto roce.

Zdroj: Apple

Graficky vypiplané 3D mapy v CarPlay

Tato funkce se nás zatím moc netýká, jelikož podpora pro detailované mapy je zatím jen v San Franciscu, Los Angeles, New Yorku a Londýně. Mapy v iOS 15 by měly přijít s interaktivní zeměkoulí, novými funkcemi v CarPlay, lepší navigací a detailovanými mapami v uvedených městech. I tyto funkce ale v prvním oficiálním vydání iOS 15 nepřijdou a dočkáme se jich o něco později. 

Zdroj: Apple

Universal Control

Funkce, která dostala snad nejvíce ohlasů, je jednoznačně Universal Control. Jeden kursor nyní můžete přesunout mezi svými Macy, a iPady a to do konce i když jich je několik vedle sebe. Klávesnicí na Macu můžete cokoliv napsat v aplikaci na iPadu a cokoliv co získáte na iPadu můžete zkopírovat zpátky na Mac.

Zdroj: Apple

Této funkce se bohužel také hned ze začátku nedočkáme a budeme si na ni muset počkat na její příchod až v některé z plánovaných aktualizací.

Funkce, které nevyjdou hned v prvním veřejném vydání nejspíše přijdou v nadcházejících verzích 15.1 nebo 15.2, kterých bychom se mohli dočkat v průběhu letošního podzimu.

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button