AktualityNovinky

Foxconn pohltil za v přepočtu 155 miliard korun japonský Sharp

Dvorní dodavatel Applu – Foxconn podle čerstvých zpráv pohltil japonskou společnost Sharp. Cena za akvizici údajně dosáhla částky 6,2 miliard dolarů, v přepočtu tedy asi 155 miliard korun. Konečná cena je tak ještě vyšší, než se minulý měsíc spekulovalo. Tehdy se totiž hovořilo o částce 5,2 miliard dolarů.

34el120601-2

Sharp tak byl vyproštěn z finančních problémů kterým v posledních letech čelil. Loni se navíc také hovořilo o tom, že záda bude Foxconnu krýt Apple, který by se tak na investici měl rovněž podílet. Transakce by měla proběhnout odkupem akcií, které budou prodány za dvoutřetinovou cenu jejich obchodovatelné hodnoty. Cena akcií Sharpu se pak prakticky ihned propadla o 14 procent.

Sharp, který se zaměřuje zejména na výrobu displejů se v minulých letech dostal do problémů zejména díky agresivní konkurenci z Číny, která dokázala podbíjet ceny. Podniku se stoletou tradicí nepomohly ani masivní investice do výroby, pomocnou ruku tak až nyní nabízí práve Foxconn. Apple tak pod svou kontrolu získal elegantní cestou svého budoucího dodavatele OLED displejů, které by měly současnou IPS technologii nahradit do roku 2018.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button