AktualityNovinky

Výrobce iPhonů Foxconn vykazuje díky obrovské poptávce po nových telefonech rekordní tržby

Server Digitimes včera zveřejnil zprávu, podle které společnost Foxconn vykázala za měsíc září rekordní výsledky. A to zejména díky masivní poptávce po nových iPhonech, jejichž výrobu má Foxconn na starosti. Tchaiwanský výrobce elektroniky, který se může už dlouhá léta pyšnit jednou z nejlepších možných zakázek utržil za první měsíc, kdy se iPhone 6s a 6s Plus dostal do prodeje celkem 318 milionů dolarů. Tedy asi 7 miliard korun. Toto číslo představuje pro společnost, která provozuje jednu svou továrnu i v České Republice meziroční nárůst o více než 17 procent. V porovnání s předchozím měsícem si Foxconn polepšil dokonce o celých 30%.

economix-foxconn1-blog480Očekávání pro další měsíc jsou podle vyhlídek společnosti ještě pozitivnější. Říjen bude totiž prvním měsícem, kdy bude iPhone 6s v prodeji ve většině zemí světa. Tato zprostředkovaná data jsou jen další potvrzení faktu, že nové iPhony zahájily svou kariéru opravdu velkolepě. Tento trend naznačila už první čísla zveřejněná samotným Applem. Podle něj se totiž jen za první víkend prodalo okolo 13 milionů jablečných telefonů. Výsledky posledního čtvrtletí letošního roku tak slibují opravdu zajímavé údaje.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button