AktualityiPhoneNovinky

Dodavatelé potvrzují technologii Force Touch v iPhone 6s

Podle mnohým odhadů a spekulací bude blížící se iPhone 6s disponovat displejem, který rozezná sílu stisku. Za nepřímé potvrzení této domněnky můžeme považovat zvýšenou poptávku Apple po součástkách, které budou vyžadovat flexibilnější displej příštího modelu. Konkrétně jde o odolnější typ plošných spojů, nezbytných pro fungování displeje s podporou rozpoznávání síly stisku – Force Touch. Zvýšenou dodávku potvrdil dodavatel těchto součástek, čínská společnost Zhen Ding Technology a Flexium Interconnect. Tento typ displeje už dnes používají například hodinky Apple Watch. Na iPhone 6s by se měl však podle analytika Ming-Chi Kuo v několika aspektech lišit. Namísto detekování tlaku uživatelova prstu, bude nový iPhone sledovat místo dotyku, na základě čehož pak vyhodnotí jak velký je uživatelův tlak.

force_touch_trackpad

Tato novinka se odrazí v ceně, za kterou Apple kupuje komponenty pro snímání tlaku.  Zatímco jeden plošný spoj pro Apple Watch nakupuje za 4-5 dolarů, jedna součástka pro nový iPhone má vyjít až na 13-14 dolarů. Kalifornská společnost měla údajně v plánu tuto technologickou novinku prodávat pouze v iPhone 6 Plus. Pravděpodobně už ale bylo rozhodnuto o použití tlakových displejů pro oba nově očekávané iPhony.

S blížícím se datem představení nových jablečných telefonů se také v posledních týdnech množí více či méně potvrzené spekulace. Iphone 6s by tak měl údajně mít 12Mpx fotoaparát, 2 GB operační paměti. Co s největší pravděpodobnosti zůstane zachovány jsou současné rozměry zobrazovacího panelu, tedy 4,7 a 5,5 palce.

Zdroj

 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button