AktualityNovinky

Šikovný hacker dokázal Sony Xperia vybavit 3D Touch displejem

Uživatelé Androidu už také začali toužit po funkci, kterou do mobilního světa poprvé výrazněji prosadil aktuální iPhone 6s/Plus. Technologie 3D Touch se podle očekávaní stala u uživatelů velmi rychle oblíbenou. Sám Apple však přiznal, že vyrobit tento nový typ displeje bylo i pro firmu s tak neomezenými možnostmi, jako je Apple velmi složité. Nyní se však na Youtube objevilo video, ve kterém šikovný hacker ukazuje, jak dokázal displejem schopným rozeznat sílu stisku osadit svůj androidí Sony Xperia Z3. Marco Chiappetta použil k tomuto triku barometr. Ten je totiž schopen rozeznat sílu stisku podle změny tlaku, který je na displej vyvíjen.

https://www.youtube.com/watch?v=BgNXsJeN7ek

Tento chytrý programátor posléze vymyslel program, díky kterému bude schopen barometr zabudovaný v telefonu tlak měřit. Výsledkem je obyčejný telefon s Androidem schopný rozeznat sílu stisku. Aby celý zázrak fungoval, musel hacker vodotěsně uzavřít všechny otvory v telefonu. Jinak by smartphone nebyl schopen změny tlaku rozeznat. Chiappetta dále uvádí, že tento trik je možný pouze s telefonem, který je vodotěsný. To je možná důvod, proč 3D Touch nevyřešil takto jednoduše i Apple. U něj totiž výrobce 100% vodotěsnost negarantuje. Mnozí uživatelé iPhonu 6s se ale obdivuhodnou vodotěsností svého telefonu chlubí.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button