Novinky

Fitbit Blaze: Chytré hodinky pro milovníky sportu s bezkonkurenční výdrží

Společnost Fitbit na letošním veletrhu CES uvedla svůj další počin ze segmentu nositelné elektroniky. Není jím nic jiného než chytré hodinky nesoucí komerční označení Blaze. Po vzoru konkurence nechybí funkce pro monitoring tepové frekvence, spálených kalorií, spánku a ušlých kroků. Přestože zařízení samotné postrádá GPS, dokáže si polohová data vyžádat od spárovaného smartphonu. Jelikož jsou hodinky od nepaměti vnímány jako módní doplněk, výrobce nezapomněl na vyměnitelné pásky, na výběr je hned z několika materiálů – kůže, kov a pryž.

fitbit-blaze-accessories

Je zajímavostí, že pásky jsou součástí kovového rámu, do nichž se vkládá samotný modul. Fitbit Blaze cílí na pohybově aktivní jedince a tudíž nesmí chybět několik přednastavených režimů pro měření sportovních aktivit. Další funkcionalita zahrnuje automatické rozpoznání spánku, ovládání hudebního přehrávače, tichý alarm a nezbytné upozornění na příchozí notifikace, hovory či došlé zprávy a poštu.

Výbavu uzavírá vibrační motorek, gyroskop, akcelerometr, senzor okolního osvětlení a již zmíněný modul pro měření srdečního tepu. Je bohužel škoda, že na příchozí notifikace nelze reagovat a stejná situace panuje u hlasových hovorů, jelikož hodinky postrádají mikrofon a reproduktor. V porovnání s konkurencí má Fitbit Blaze jednu nespornou výhodu.

fitbit-blaze-11

Jak správně tušíte, máme na mysli výdrž, jenž podle oficiálních materiálů činí 5 dní na jedno nabití. Ostatní modely ze stejné kategorie zvládnou maximálně dva pracovní dny, přičemž v praxi se tato doba zkracuje na polovinu. Pokud již hledáte svou kreditní kartu, hodinky si lze objednat přímo ze stránek výrobce za 229,95 EUR (zhruba 6300 CZK), což osobně považuji za více než přijatelnou částku.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

3 Komentáře

  1. Polar má v této cenové kategorii jak GPS tak i lepší výdrž. A je to značka mezi fitness trackery. Umí i notifikace a samozřejmě zobrazovat čas. Doporučuji se na jejich produkty podívat.

    1. Mě se nejvíc zamlouvají Pebble hodinky. Konkrétně poslední generace již nevypadá jako cetka od Vietnamců a výdrž taky super.

      1. Shodou okolností mám Pebble Time Steel. Máte pravdu jsou pěkné a výdrž je naprosto bezkonkurenční co se týká chytrých hodinek a to bylo pro mne hlavní. Nicméně sportovní tracker to není a Polar, Garmin ani Suunto nenahradí pokud sportujete aktivně a chcete mít přehled. Mne stačí kroky, monitoring spánku a notifikace. Ale přítelkyně má Polar V800 (hlavně běhá) a pro ni chytré hodinky nestačí. Ona je cílovka pro sport tracker. Bohužel jsem pro Pebble nic na běhání ani například pro tenis nenašel. Snad je to jen otázka času a v Pebble Health se něco podobného objeví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button