AktualityAplikace MacMacNovinky

Apple uvolnil finální verzi systému OS X El Capitan 10.11

Společnost Apple před několika hodinami uvolnila finální verzi operačního systému OS X El Capitan 10.11, který láká na řadu novinek a vylepšení. Podrobný přehled jste si mohli přečíst v našem samostatném článku, kde jsme se zaměřili na praktické zkušenosti.

el_capitanEl Capitan přináší přepracovaný Mission Control, novou aplikaci Poznámky, vylepšené Mapy, Mail, Safari, Fotky a mnohem sofistikovanější vyhledávání prostřednictvím Spotlight. Nejsledovanější novinkou se stala funkce Split View pro práci s více aplikacemi na rozdělené obrazovce. Nepříliš vnímanou změnou je písmo vycházející z fontu San Francisco, které se poprvé objevilo na hodinkách Apple Watch.

el_capitan_mission_controlVývojáři se opět zaměřili na optimalizaci, jenž nejvíce pocítí majitelé starších zařízení. Pocitově je práce se systémem daleko svižnější. Integrovaná podpora rozhraní Metal se podepsala na rychlejším zpracování grafických operací a zmizela nepříjemná prodleva při zobrazování náhledu souborů po stisknutí mezerníku. Soubor s instalací má velkost 6 GB a lze ho stáhnout prostřednictvím Mac App Store. Samotná instalace zabere zhruba půl hodiny, ovšem díky velkému zájmu ze strany uživatelů je třeba počítat s dočasným přetížením serverů. V diskuzi pod článkem se můžete podělit o vlastní zkušenosti a pocity z nového OS X El Capitan.

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Zdravím Vás, přátelé Mac světa. Taky jsem si naběhla a nainstaloval nový systém. K mému rozčarování došlo ihned. Do této chvíle jsem jen tušil, že můj MacBook Pro (Late 2010) má nějaký větráček. Teď už jsem si jistý! Při pokojové teplotě o sobě hlasitě dává vědět neustále, a výdrž baterie mi z hezkých 5 hodin (pouze při brouzdání internetem) klesla na dvě hodiny. Takž budu shánět rady, jak udělat downgrade co nejrychleji.. a Vaše zkušenosti? Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button