Novinky

FBI opět žádala Apple o odemčení iPhonu. Případ ukázal, že policie umí prolomit i iPhone 11

Vzpomínáte ještě na čtyři roky starou kauzu, která se rozpoutala mezi Applem a FBI. Šlo tehdy o to, že FBI po Applu žádala odemčení iPhonu zločince. Kalifornská společnost ale zaujala rezolutní stanovisko, že soukromí uživatelů je nejvyšší hodnota, a proto ani v případě telefonu člověka, který chladnokrevně zavraždil několik lidí, neudělá výjimku. FBI se o něco později do iPhonu stejně dostala. Na trhu totiž existují zařízení bezpečnostních firem, které zabezpečení iPhonů dokáží obejít.

Od té doby se celá situace několikrát opakovala. Nejčerstvější případ se týká střelce z Floridy. Také zde FBI po Applu žádala odemčení telefonu pachatele – bezvýsledně. Úřad se tak údajně poohlídl na černém trhu, kde sehnal zařízení, které dokáže iPhone odemknout. Poprvé ovšem jde o iPhone 11, tedy nejnovější smartphone v nabídce Applu. Právník pachatele potvrdil, že iPhone byl skutečně odemčen.

Nástupce SE 2 nebo úplně jiný iPhone? Japonskému webu se spekulování vymklo z rukou

FBI s největší pravděpodobností použila zařízení GreyKey. Jde o výrobek společnosti Grayshift, který je mezi policejními složkami oblíbený. Detaily tohoto specifického zařízení jsou zahaleny tajemstvím. Dosud ani nebylo zřejmé, které jablečné modely dokáže prolomit. Tato zpráva tím pádem naznačuje, že GreyKey umí obejít také zabezpečení nejnovějšího iPhonu. V souvislosti s případem byly odemčeny i iPhony 5 a 7. U těch je ale už poměrně dlouhou dobu zřejmé, že jejich zabezpečení dokáže policie bez problému obejít. Nyní to vypadá, že vyšetřovatelům nedělá problém ani nejnovější iPhone 11.

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button