AktualityNovinky

Fanoušek proměnil stařičký iMac G5 na moderní počítač

Lidé jsou nesmírně kreativní tvorové a často dokáží přijít s nápady, které si zaslouží více než pozornost nejbližšího okolí. Stejná situace se týká projektu uživatele s přezdívkou Ersterhernd, který se pustil do revitalizace jedenáct let starého počítače iMac G5. Tento kousek využíval ke svému chodu procesor Power PC, díky čemuž na něm šlo provozovat operační systém do verze OS X Leopard.

1Zarytý fanoušek jablečných produktů se pustil do skutečně náročné přestavby, která si zaslouží hlubokou poklonu

Zapálený fanoušek se ovšem rozhodl vdechnout starému přístroji nový život, který by ho opět vrátil do hry a udělal z něj použitelný počítač pro 21. století. První krok vedl k pořízení bazarového kousku, který se mu povedlo sehnat v naprosto špičkové kondici. Další počínájí si vyžádalo bravurní znalosti elektroniky, jelikož do vnitřností se nastěhoval miniaturní počítač Intel NUC (DC54250WYK) s procesorem Core i5 (Haswell), 8GB operační pamětí a integrovanou grafickou kartou HD5000.

2Pohled na originální vnitřnosti iMacu G5, které v sobě ukrývaly procesor Power PC

Jako úložiště posloužila dvojice disků Intel 530 (120 GB) a Crucial M4 (128 GB). Útroby starého iMacu G5 tak v podstatě posloužily jako schránka pro aktuální hardware. O zobrazovací schopnosti se stará nativní LCD panel se stále vyhovujícím rozlišením 1680 x 1050 pixelů. Díky neoriginálnímu hardwaru se jedná o Hackintosh s OS X 10.10.1 Yosemite.

3Po desítkách hodin nezáviděníhodné práce se šikovnému uživateli podařilo iMac G5 přetvořit na stroj pro 21. století

Hlubokou poklonu si uživatel zaslouží za svou odvahu a především práci spojenou s výměnou mnoha elektronických součástek. Popis všech úprav a to včetně důkladné fotogalerie si můžete prohlédnout na této stránce.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button