Novinky

Facebook potřebuje nového ředitele, prohlašuje bývalý ředitel bezpečnosti

Mark Zuckerberg opět čelí vlně kritiky, nyní ze strany svých bývalých zaměstnanců. Jeden z ex pracovníků, tehdejší ředitel bezpečnosti Alex Stamos, se vyjádřil k aktuálnímu dění okolo Facebooku, přesněji k nynějšímu CEO společnosti, Marku Zuckerbergovi.

Mark Zuckerberg má příliš velkou moc,“ prohlásil bývalý zaměstnanec, který společnost opustil v roce 2018. „Musí se alespoň částečně své moci vzdát. Kdybych byl na jeho místě, začal bych hledat nového výkonného ředitele.

Zuckerberg je v tuto chvíli nejen CEO společnosti, ale zaujímá i pozici Product Manager, která byla uvolněna odchodem jiného zaměstnance. Podle Stamose by měl Zuckerberg setrvat na této pozici a vzdát se postu výkonného ředitele. Sám Alex Stamos navrhuje, že ideálním budoucím ředitelem Facebooku by mohl být aktuální prezident společnosti Microsoft, Brad Smith.

Facebook nečelí kritice poprvé, naopak byl v poslední době velmi diskutovaným tématem a to především kvůli nakládání s daty jeho uživatelů. Nejednou už tak společnost čelila různým soudním sporům, během nichž vždy utrpělo vnímání značky jako takové.

Zdroj
9to5mac
Štítky

Dominik Lipavský

Rád píšu a čtu. O Applu, mobilech, technologiích. Prostě o všem kolem. Kromě jablíček mám nejradši čas se svojí polovičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close