AktualityNovinky

Sci-Fi se stává realitou: Facebook se pochlubil pokročilým rozpoznáváním osob

Funkce rozpoznávání tváří má Facebook poměrně dobře zpracovanou a řada uživatelů ji hojně využívá při označování svých přátel. Na druhou stranu se jedná o nástroj, který část komunity odsuzuje a považuje ji za nebezpečný nástroj. Ať už je váš názor jakýkoliv, sociální gigant se rozhodl jít mnohem dál. V laboratořích Facebooku pro vývoj umělé inteligence se vývojáři aktuálně soustředí na pokročilé identifikaci osob bez nutnosti zobrazení lidského obličeje. Vyvíjený algoritmus pracuje s dalšími aspekty, jakými jsou například oblečení, tělesné proporce či účes. Při testování na snímcích z databáze služby Flicker se inženýři dočkali úspěšnosti 83 %, což lze považovat za impozantní výkon.

Moments-Photographic-840x563Asi každého v této souvislosti napadna otázka, k čemu nám bude tato funkce užitečná. Fotografie jsou pro Facebook nesmírně důležitým nástrojem, s kterým se snaží neustále pracovat. V budoucnu se dost možná dočkáme nástroje, který prohledá snímky ve vašem smartphonu a nabídne označení všech známých osob pro snažší sdílení. Z určitého úhlu pohledu se zřejmě jedná o zajímavou funkci, ovšem podle mého názoru tím můžeme ztratit „davovou“ anonymitu, což nemusí každému vyhovovat. O váš názor na snahy Facebooku pro pokročilé rozpoznávání osob se můžete podělit formou komentáře pod tímto článkem.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button