Novinky

Facebook začal podporovat prohlížení Live Photos v aplikaci pro iOS

Sociální síť Facebook začala svým uživatelům zpřístupňovat novou funkci, která dovolí sdílení a prohlížení Live Photos prostřednictvím mobilní aplikace pro zařízení s operačním systémem iOS. Živé fotografie lze pořizovat výhradně s letošní generací smartphonů iPhone 6s a iPhone 6s Plus. Facebook plánuje postupné nasazení podpory Live Photos s termínem do začátku roku 2016. To v praxi znamená, že někteří uživatelé mají tuto funkci aktivní již nyní, přičemž zbytek si bude muset ještě několik týdnů počkat.

live-photo

Sdílení Live Photos se provádí stejným způsobem jako nahrávání obyčejných fotografií. Rozdíl je pouze ve speciálním tlačítku, kterým se potvrzuje vložení pohyblivých snímků. Při procházení hlavní obrazovky jsou Živé fotografie pro lepší identifikaci označeny příslušnou značkou v podobě kruhů. Live Photos půjde spouštět na všech smartphonech a tabletech s iOS 9. Aktivování sekvence provedete podržením prstu na fotografii, na iPhonech s 3D Touch zřejmě poslouží silnější zatlačení na displej.

Apple prezentuje Live Photos jako skvělou funkci pro zaznamenání okamžiků, kdy statický snímek nedokáže verně zachytit snímanou atmosférů. Princip vychází z pořízení několik vteřin trvající sekvence před a po stisknutí spouště fotoaparátu.

Zdroj

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button