AktualityNovinky

Facebook aplikace nadměrně vybíjí akumulátor iPhonu

Poslední dny se v diskuzních tématech nejvíce hovoří o Facebook aplikaci, která má po poslední aktualizaci neblahý vliv na výdrž iPhonu. To pochopitelně vedlo k teoriím, které mnohdy hraničily s konspiracemi nejhrubšího zrna. Zprvu byla za viníka označována automaticky přehrávaná videa, nicméně po oficiálním vyjádření Facebooku víme, že chyba se nachází zcela jinde. Část uživatelů zaregistrovala, že ačkoliv aplikaci ukončíte standardním způsobem, po určitém čase dochází k jejímu obnovení a aktivitě na pozadí, ačkoliv byla tato funkce v systému vypnuta.

facebook-app

Facebook bohužel neprozradil konkrétní důvody, proč se tak děje a zmohl se pouze na informaci odkazující na vývojáře, kteří tvrdě pracují na stále neohlášené nápravě. Jestliže vás trápí stejný problém a nehodláte se smířit se snížením výdrže, doporučujeme aplikaci odinstalovat z paměti zařízení. Jako dočasnou náhradu můžete využít webové rozhraní v prohlížeči Safari, případně akceptovat drancování akumulátoru a doufat v rychlou opravu.

KhWCBXYP75FbDQbT2hzyq4orlye87SzwjKp4fYTFNbBjTehirM0WGQZ1SH8SAVQLL41glxk

Podobné prohřešky aplikací nejsou žádnou výjimkou, ovšem v případě společnosti jakou je zmíněný Facebook, je až s podivem, že ani několik dní po nahlášení nedošlo k vydání aktualizace, která by tuto nepříjemnost vyřešila.

Zdroj

Štítky

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close