Novinky

Elon Musk slavnostně předal první kusy Tesla Model 3. Jaké jsou první dojmy?

Elon Musk před několika hodinami slavnostně předal první vyrobené kusy dlouho očekávaného automobilu Tesla Model 3. Akce se odehrála v továrně automobilky, kam bylo pozváno několik desítek novinářů a samozřejmě nejrychlejší zákazníci, kteří si Model 3 objednali mezi prvními. Musk během prezentace promítané na zeď haly pečlivě probíral mnohaletý vývoj a soustředil se na klíčové aspekty nového modelu. V mysli zakladatele společnosti jde o nejlepší automobil s cenovkou 35 000 doralů (zhruba 800 tisíc korun), které si můžete v současné době koupit.

Musk během projevu několikrát zdůraznil, že při vývoji bylo vynaloženo nesmírné úsilí, které se podepsalo na každém detailu. Kromě rekapitulace známé výbavy jsme se konečně dozvěděli i další podrobnosti o Modelu 3. Automobil disponuje deseti tisící unikátních součástek a novou generací autopilota, který využívá 8 kamer a 12 ultrazvukových senzorů.

Kromě základní verze bude vrchol nabídky tvořit model s prodlouženým dojezdem až 310 km na jedno nabití. Stejně jako Model S či Model X i Model 3 bude nakonec schopen plné autonomie. Její využití bude ovšem limitováno dopravní legislativou, která na podobný druh dopravních prostředků není a minimálně několik dalších let nebude připravena.

Záznam ze slavnostního předání Tesla Model 3 prvním zákazníkům

Co se týče prvních reakcí novinářů na jízdní dojmy a pocit z usednutí za volantem, jde vesměs o pozitivní hodnocení. Největší chvála se ozývá na interiér, který působí nesmírně vzdušným dojmem. Jízdní vlastnosti jsou údajně také na velmi slušné úrovni. Vůz ani při prudké změně směru údajně nejeví žádné známky nedotáčivosti, což má zřejmě na svědomí nízké těžiště a příkladné vyvážení celého automobilu. Na podrobnější hodnocení si samozřejmě budeme muset ještě chvíli počkat, nicméně podle prvních reakcí se Tesla skutečně snažila. Zda se Tesla Model 3 postará o vystřelení finančních výsledků automobilky do černých čísel je pochopitelně předčasné soudit, ovšem už teď je jisté, že vykročila správným směrem.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button