Novinky

Elon Musk slaví úspěch: první Tesla Model 3 sjede z výrobní linky již tento pátek

Elon Musk je proslulý svým extrémně pozitivním přístupem k termínům, které se mu jen zřídkakdy daří plnit. Když v uplynulých dnech oznámil, že výroba očekávaného elektromobilu Tesla Model 3 jde mnohem lépe než podle původních plánů, příjemně tím překvapil celou řadu zákazníků automobilky. První vůz sjede z výrobního pásu již tento pátek, přičemž do konce srpna jej bude následovat zhruba 150 dalších kusů. Musk počítá s exponenciálním nárůstem produkce každý měsíc. Pokud se neobjeví vážnější komplikace, Tesla by měla do konce roku vychrlit několik desítek tisíc elektromobilů Model 3.

Za relativně rychlým vývojem stojí mimo jiné fakt, že Model 3 nenabízí tak bohaté možnosti individuální konfigurace jako Model S a Model X. Přesto se musí všichni zákaznici, kteří složili zálohu, smířit s dodáním do roku 2019. Poptávka po nejdostupnější Tesle je natolik výrazná, že další zájemci si budou muset nejspíše počkat další rok. Na sklonku loňského roku bylo společností evidováno na 400 tisíc předobjednávek, což značně převyšuje kapacity výrobních linek.

Na konec července je naplánována slavnostní akce, kdy Elon Musk předá prvních 30 kusů elektromobilu Model 3 prvním majitelům. V srpnu se k nim přidá dalších 100 a v září už dokonce 1 500 vozů. V dohledné době proto bude zajímavé sledovat, jak si Model 3 povede z hlediska kvality zpracování, která je mnohdy terčem posměšků ze strany příznivců tradičních automobilek.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button