AktualityNovinky

Elon Musk: Projektu Titan u nás říkáme hřbitov Tesly

Zdá se, že vedle Samsungu si Apple vytvořil nového úhlavního konkurenta. Se stále jasnějšími plány hovořícími o automobilu s nakousnutým jablkem ve znaku se novým přirozeným soupeřem stává rovněž průkopnická společnost Tesla. Další oheň do kotle navíc Apple přidává, když jiným firmám včetně Tesly neustále přebírá zkušené inženýry. CEO Tesly Elon Musk se nyní nechal slyšet, že Apple najal inženýry, které jeho společnost propustila, protože nebyli dost dobří. Teď se do sporu přidal také jeden bývalý zaměstnanec Muskovy společnosti, který uvedl, že Tesla plní vznešenou misi a na rozdíl od Applu jen nenabízí atraktivní pracovní pozice v “sexy společnosti”.

elon musk, 2x1

Elon Musk pak pro německý magazín Handelsblatt pokračoval v ostré rétorice. “Pokud neuspějete v Tesle, běžte pracovat do Applu. S trochou nadsázky bych mohl projekt Titan přirovnat ke hřbitovu Tesly.”  Zajímavé je rovněž vyjádření další bývalé členky Muskova týmu. Victorie Ernestine, která v Tesle pracovala během studií na univerzitě. Přiznala, že byla několikrát kontaktována “head-hunterem” z Applu. Ten ji údajně nabízel mnohem lukrativnější pozici. Ernestine ale nakonec odmítla hlavně díky “šlechetným” stanoviskům Tesly a jejím zájmům na vytvoření trvale udržitelné dopravy. To je podle ni důvod, proč se většina lidí rozhodně nepřeběhnout ke konkurenci.

apple car

Abychom ale nezůstali jen u kritiky a utahování, je nutno říci, že Elon Musk Apple také pochválil. “Je dobré, že se Apple ubírá tímto směrem. Vyrobit automobil je mnohem komplexnější záležitost, než sestrojit telefon nebo hodinky. Apple nyní nemůže nakráčet do Foxconnu a poručit: Postavte mi auto. Jsem zvědavý, jaké další inovace v tomto oboru Applu ukáže. A budeme rádi, když vstup další společnosti na trh elektrických automobilů pomůže posunout technologii a popularitu těchto strojů dále.”

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button