Novinky

Elon Musk: Google není pro Teslu soupeř, konkurovat nám může pouze Apple

Tesla se v posledních letech vyprofilovala v lídra určujícího podobu a směr nové éry automobilového průmyslu. Zatímco v Evropě to nemusí být tolik patrné, stačí se projít ulicemi amerických měst a bude vám okamžitě jasné, že elektromobily již dávno nejsou pouze exotickým dopravním prostředkem. Není tedy divu, že Elon Musk je vítaným hostem v nejrůznějších médiích, kde vyjadřuje svůj postoj k dopravě, která stojí na prahu revoluce.

1452614342-musky

V nedávném rozhovoru pro server Recode se rozpovídal o konkurenci. Za největšího rivala je odbornou veřejností považován Google a jeho dlouholetý projekt autonomních vozidel. Podle Muska však nemá příliš velké šance na globální úspěch. Jediným řešením je poskytnutí vyvinuté technologie a softwaru výrobcům třetích stran formou licencí. Je ovšem otázkou, zda etablované automobilky projeví zájem či vsadí na vlastní řešení.

Elon Musk považuje za mnohem větší hrozbu společnost Apple. Kolem automobilu s logem nakousnutého jablka již uniklo tolik informací, že jeho vývoj je označován jako veřejné tajemství. Musk opět zopakoval svůj výrok, v němž neskrýval své nadšení z toho, že Apple připravuje vlastní automobil, nicméně dodal jednu zajímavou poznámku. Pověstné tajnůstkaření kalifornského výrobce může být v tomto případě spíše na škodu. Automobil a mobilní telefon jsou diametrálně odlišné věci, u nichž nelze aplikovat stejné postupy. Podle Muska se navíc Apple Car nestihne objevit dříve než v roce 2020, což může být už pozdě.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button