Aplikace MacRecenze

EaseUS Data Recovery for Mac – komerční sdělení

Poznámka: Uvedený obsah je obsahem komerčním, prezentuje daný produkt jeho samotným autorem, nejedná se tak o vlastní recenzi portálu Český Mac.

Podařilo se Vám na Macu omylem vymazat důležitý soubor? Nezoufejte, je tu záchrana v podobě aplikace EaseUS Data Recovery for Mac.

Udržet své data v bezpečí pomocí pravidelného zálohování je velmi důležité, ale co když se podaří omylem odstranit soubor před jeho zálohováním? Co pak? Můžeme začít panikařit a rozčilovat se, ale je tu ještě jedna možnost v podobě aplikace pro obnovu dat, na kterou se můžeme spolehnout…EaseUS Data Recovery for Mac.

Obdobně jako u většiny obdobných nástrojů pro obnovu či zotavení dat, je EaseUS Data Recovery Wizard nejúčinější, pokud se nasadí co nejdříve od smazání souboru. Budeme-li s obnovou smazaného obsahu vyčkávat, dojde s postupem času k přepsání původního prostoru na pevném disku novým obsahem a obnova se tak stane velmi náročnou nebo dokonce nerálnou.

easeus-data-recovery-mac-start1

Aplikace EaseUS je schopna obnovit různé tipy souborů (od obrázků do komprimovaných zip) bez jakéhokoli poškození. V aplikačních testech bylo zjištěno, že při pravidelných kontrolách je nalezení nedávno smazaného souboru otázkou několika desítek vtěřit (pozn. red. velmi závislé od konfigurace Maca, zejména s ohledem na typ pevného disku). Aplikace si dokonce poradí i se soubory smazanými operačním systémem OS X skrze příkaz “Vysypat koš bezpečně”.

Naproti běžným pravidelným kontrolám se nabízí možnost hloubkového prověření systémového nebo jiného pevného disku nebo uložiště, které může probíhat (pozn. red. opět v závislosti na kofiguraci počítače) řádově v desítkách minut. Aplikační testy uvádějí cca 35-40 minut. (pozn. red. výstup aplikačního testu neuvádí kapacitu uložiště). Hloubové prověření může být užitečné zejména v situaci, kdy jste přeformátovali pevný disk a nezálohovali důležité soubory. Ovšem platí, že každá situace je rozdílná a bohužel aplikace EasyUS nemůže zaručit, že vždy dojde k úplnému nebo úspěšnému zotavení dat.

Kromě pevných nebo externích disků je aplikace shopna skenovat nejrůznější záznamová zařízení, jakými jsou flash disky, SD karty, uložiště ve fotoaparátu a další. Aplikace též nabízí možnost, která dokáže čas skenování velmi zkrátit, a tím je výběr tipů souborů, které do skenování zahrnout. Můžete si tak kupříkladu před spuštěním skenování vybrat, že chcete vyhledat pouze smazané obrázky.

easeus-data-recovery-mac-file-types

Jakmile je skenování dokončeno, bude výsledek nabídnut ve stromovém rozhraní složek, ve které je snadné nalézt svůj konkrétní soubor či soubory. Podaří-li se během skenování naléz váš obsah postačí jej označit ve výběru a kliknout na tlačítko “Recover”.

easeus-data-recovery-mac-recover

Jako další v procesu obnovy vašeho obsahu je volba místa pro samotnou obnovu, tedy kam bude soubor uložen. Můžeme narazit na varování, že pevný disk, v případě, že obnovujeme soubor na stejné uložiště, není obnovy schopný. V takovém případě zvolíme jako cílovou destinaci jiné uložiště.

Jak můžete z přiložených obrázků shlédnout, aplikace je velmi jednoduchá a intuitivní. Nabízí také několik různých způsobů zobrazení struktury souborů…od klasického až po Cover Flow.

Aplikaci EaseUS Data Recovery for Mac můžete pořídit za cenu $89,95, což je trochu více, ale při vybalancování s užitkem, který může aplikace přinést je cenová politika již pochopitelnější. Pokud chcete aplikaci pouze vyzkoušet sáhněte po verzi zdarma, se kterou můžete obnovit pouze celkem 2GB dat. Stejné verze produktu je též dostupná pro platformu Windows.

Poznámka: Uvedený obsah je obsahem komerčním, prezentuje daný produkt jeho samotným autorem, nejedná se tak o vlastní recenzi portálu Český Mac.

Marian Kadlec

grafik na volné noze, web designer - mariankadlec.cz, manžel, Martínkův tatínek, pošetilec posedlý minimalismem, pojitel bodů, skorobloger - blog.mariankadlec.cz, gastrosexuál, skorofrutarián, Apple user, think different

Doporučené články

Back to top button