Novinky

Druhou generaci Apple Pencil trápí netradiční problém. Ruší bezklíčkové odemykání automobilů

Společnost Apple přidala své stránky netradiční upozornění, které je věnované majitelům poslední verze iPadu Pro a Apple Pencil. Těm Apple vzkazuje, že pokud jejich automobil disponuje bezklíčkovým systémem, mohou mít problémy s odemknutím vozu. Jednou z vlastností druhé generace Apple Pencil je podpora bezdrátového nabíjení přímo z iPadu. Na první pohled praktické řešení má ovšem neblahý vliv na rušení signálu mezi klíčkem a imobilizérem automobilu. Pro úplnost je vhodné dodat, že k rušení dochází pouze při nabíjení. Pokud je totiž Apple Pencil připojena k iPadu Pro a plně nabita, odemykání vozu funguje korektně.

Apple všem uživatelům evidujícím tuto nepříjemnost doporučuje, aby při nastupování měli Apple Pencil oddělenou od iPadu Pro. Ačkoli prozatím není známa přesná příčina, dost možná půjde o záležitost hardwarového charakteru, kterou nebude lehké odstranit softwarovou aktualizací.

V tuto chvíli není ani jasné, kolika lidí se problém týká. Pokud však Apple o situaci informuje na svém oficiálním webu, pravděpodobně registruje větší než zanedbatelné množství hlášení ze strany svých zákazníků.

Zdroj
Apple

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button