AktualityNovinkyTipy a triky

Dobrý sluha, ale zlý pán: Apple vystětluje, jak funguje Asistent Wi-Fi v iOS 9

Apple do systému iOS 9 integroval novou funkci s označením Asistent Wi-Fi, která má za úkol udržet stabilní připojení. Pokud signál vysílaný routerem klesne na kritickou úroveň, smartphone začne automaticky využívat připojení skrze mobilní data. Jak už možná tušíte, ne všichni uživatelé tuto možnost vítají s potleskem. Jestliže domácí síť dostatečně nepokrývá celou domácnost, můžete za jistých okolností velice rychle vyčerpat datový limit tarifu.

wi-fi-assist-iphone-960x540

Apple tyto výtky zaregistroval a rozhodl se na ně zareagovat vysvětlením, jak Asistent Wi-Fi funguje. Jako první upozornil na fakt, že Asistent Wi-Fi se neaktivuje v roamginu, kde by mohl citelným způsobem ovlivnit tarifní náklady. Strach nemusíte mít ani z aplikací streamujících audiovizuální obsah a objemných příloh v elektronické komunikaci, Asistent Wi-Fi v těchto situacích zůstává vypnutý. K jeho aktivaci dochází pouze u aplikací běžících v popředí.

wifi_asist

Jestliže patříte mezi uživatele s dostatečně dimenzovaným datovým balíčkem, novou možnost v iOS 9 pochopitelně oceníte. V ostatních případech doporučujeme funkci vypnout v nabídce Nastavení → Mobilní data → Asistent Wi-Fi.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button