Novinky

Do iOS 17 zamíří další skvělá novinka. I zamknutý iPhone vás dovede do cíle

Dle nejnovějších úniků nabídne chystaná aktualizace iOS 17 mimo jiné i rozšířené možnosti zobrazení na zamknuté obrazovce. Asi nejzajímavější novinkou v tomto směru by mohlo být zobrazení probíhající navigace v Apple Maps.

Twitterový účet Analyst941 zveřejnil informace o nově přidané aktivitě pro zamykací obrazovku Maps Live. Díky té by v iOS 17 mělo být možné sledovat navigaci i v případě uzamčeného telefonu. V tomto zobrazení bude samozřejmě mapa zmenšená a zjednodušená, doplněná o základní navigační prvky. Pro plné zobrazení bude stále nutné telefon odemknout. Pro zobrazení notifikací v průběhu navigování by mělo stačit přejetí prstem po mapě směrem nahoru. Klepnutím na mapu by mělo dojít k minimalizaci do velikosti hudebního přehrávače, toto zobrazení mi však příliš smysl nedává, jelikož samostatné navigační prvky bez zobrazení mapy mohou být matoucí.

zdroj: appleinsider.com

Mně osobně se tato novinka líbí a rozhodně bych ji velmi rád využíval. Předpokládám ale, že by tuto funkci dostaly pouze iPhony s always on displejem. Také je třeba doplnit, že se jedná o nepodložený únik. Nelze tedy zaručit, že tuto funkcionalitu nový iOS 17 skutečně dostane. Vše se však dozvíme již 5.6. v 19:00 našeho času, kdy mají být nové verze všech jablečných operačních systémů finálně představeny.

Adam Halamka

Rád používá Apple produkty, ale zajímá se i o technologie a gadgety obecně, jeho největší vášní jsou sluchátka všech kategorií a Star Wars, miluje psy, zbožňuje cestování po celém světě, dokáže ocenit kvalitní hudbu, kterou následně prezentuje v klubech jako dj.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button