Novinky

DJI představilo akční kameru Osmo Action: konkurenční GoPro konečně dostalo rovnocenného soupeře

Společnost DJI představila zbrusu novou akční kamerku Osmo Action, která jde do přímého souboje s konkurenční GoPro HERO7 Black. Značka DJI si vybudovala svou pozici na trhu především díky dronům, které jsou považovány za etalon hned v několika různých kategoriích. V poslední době to však vypadá, že výrobce má mnohem větší ambice a začíná se prosazovat také v oblasti videokamer. Po stabilizované kamerce DJI Osmo Pocket tak přichází s dalším produktem, který cílí především na sportovně aktivní jedince.

DJI Osmo Action se nezalekne ani mrazivého počasí. Akumulátor zvládne fungovat až do -10°C

DJI Osmo Action: kvalitní 4K video, stabilizace a podpora HDR

DJI Osmo Action je vodotěsná akční kamera, která nabídne záznam v maximálním rozlišení 4K s kadencí 60 snímků za vteřinu a 100Mbps datovým tokem. Nechybí samozřejmě ani stabilizace obrazu RockSteady, která využívá pokročilé algoritmy zpracovávající obrazová data. Nakolik se dokáže vyrovnat řešení HyperSmooth od GoPro se ukáže až v následujících dnech, kdy DJI Osmo Action dorazí k prvním recenzentům.

Kameru lze spárovat se smartphonem a prostřednictvím mobilní aplikace stahovat videa či upravovat nastavení záznamu

Další výbava zahrnuje podporu HDR, osminásobné zpomalení videa, časosběr, manuální nastavení expozice a hlasové ovládání. Příjemným benefitem je vodotěsná konstrukce, která zvládne ponoření do hloubky 11 metrů pod vodní hladinu. Tělo kamerky je osazeno QS (Quick Switch) tlačítkem, které slouží pro rychlé přepínání režimů. Funkce SnapShot pak zaručuje spuštění nahrávání během dvou vteřin od stisknutí spouště.

K DJI Osmo Action si lze pořídit doplňkové příslušenství jako je například selfie tyčka, nabíjecí základna pro 3 baterie či odolné pouzdro zvyšující odolnost

Nezalekne se mrazu ani horka

Nadšence do zimních sportů pak potěší odolná baterie, která zvládne bezproblémově fungovat při teplotě do -10°C. V opačném případě je k dispozici promyšlené chlazení, které se stará o odvádění odpadního tepla z útrob zařízení.

Akumulátor má kapacitu 1300 mAh a podle oficiálních materiálů má vystačit na 63 minut nahrávání 4K/60fps videa se zapnutou stabilizací obrazu. Zbytek klíčových specifikací uzavírá dvojicí barevných displejů. Hlavní zobrazovač na zadní straně je dotykový a lze skrze něj ovládat všechny funkce kamery.

Zadní displej je dotykový a lze přes něj pohodlně ovládat všechny funkce kamery

GoPro dostalo vážnou konkurenci

DJI Osmo Action přichází na český trh s cenovkou 9 900 korun. Součástí prodejního balení je kromě kamery samotné také několik držáků, USB-C kabel a rychloupínací základna.

V dohledné době bude zajímavé sledovat, jak trh zareaguje na novinku od DJI a zda ji začne dávat přednost před modely od GoPro. S ohledem na podobnou cenovou politiku bude rozhodovat, který z produktů nabídne lepší kvalitu obrazu a uživatelský zážitek, který je u akčních kamer neméně důležitým faktorem.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button